Hepinizin bildiği gibi Türkiye, hiçbir devletin yapmadığını yaptı. Afrin’de huzur, barış ve istikrarı sağlamak için kolları sıvadı. Niyet halis olunca; sonuçta sevindirici oluyor tabi…

***

Tüm Türkiye ‘TEK YÜREK’ oldu. Dualarda buluştu.  Gözümüz, kulağımız günlerce Afrin’deydi.  Rabbim dualarımızı kabul etti. TSK’yla ÖSO’nun Afrin’de terör hedeflerine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı, 57’inci günde zaferle sonuçlandı.

***

Afrin’de mazlumların gözyaşı dindi. Acılar bitti…

Türkiye şimdi, 2012 yılından beri terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG’nin kontrolünde bulunan Afrin’de; AFAD, Kızılay ve çeşitli sivil toplum örgütleri ve teknik uzmanlar eliyle huzur, istikrar ve barışı yeniden tesis etmek için çalışmalar başlatacak.

***

Dün haberlere göz atarken ÖSO üst düzey bir komutanın söyledikleri beni duygulandırdı. Komutan, “Komandoların başındaki Yüzbaşı Hüseyin roketle başından yaralandı. Türkiye’ye götürüldü. 5-6 ayda gelemez diyordum 10 gün sonra geri geldi ve komandoların başına geçti. Onu görünce ‘Bu iş tamam, zafer bizim’ dedim” diyerek duygularını dile getirmiş. Türk askeride hiçbir zaman mücadelesinden vazgeçmedi. Kararlılıkla Afrin’ de TÜRK BAYRAĞI’ nı dalgalandırdı.

***

Mazlumun ahı zalimlerin yanına kar kalmaz diye boşuna dememişler. Dünya da yaşanan olaylara baktığımızda gerçekten de öyle. Artık Suriyeli çocukların yüzü gülen fotoğraflarını görüyoruz. Askerler sınırdaki çocuklara tatlı ikramında bulunuyor. Onlar da minik yürekleriyle Türk Askerine dua ediyor.

***

Çocukların ırkı, dini, dili yoktur. Onlar her zaman mutlu olmayı hak ederler. Keşke onlar için bitse şu dünyadaki savaşlar. Çocuklarımız hep huzur, güven içinde yaşasa… Yüzleri daime gülse…  Zalimler bu mazlumların ahını almaktan vazgeçse…  Belki o zaman dünya daha yaşanılabilir hal alır. Öyle değil mi?

****

Dünyayı savaşarak yönetemezsiniz. Suriye’ye barışı götüren Mehmetçiğe,  başta şehitlerimizin kanını yerde bırakmadıkları ve mazlumların sesi oldukları için TEŞEKKÜR ederim. Biz her zaman onların yanındayız…

***

Kavga edenlere sesleniyorum…

Siz yönetemiyorsanız dünyayı bırakın da çocuklar yönetsin…