Farklı derken bile bir farkındalık koyuyoruz. Şimdi soruyorum size farklı olmak neyi değiştiriyor ki, fakında olmakla alakalı. Hayatlarımıza bakalım hep geçmiştekileri düşünürüz ya yaşadığımız günün ne anlamı var. Yaşamaya çalışırken nerde olduğumuzun neden bir önemi yok. İnsan olarak geçmiş zamanın hep gelecekten daha değerli olduğunu düşünürüz ki yalanda değil doğrusu.
-*-*-*-*-
Yaşanmışlıkları, yaşayacağımız günlerden daha çok önem veririz. Unutamadığımız ne acaba? Unutamadığımız o hayatımızda olan insanlar değil aslında unutamadıklarımız mutsuz olduğumuzda o günlerde yaşadığımız güzel hatıralar. Verdiğimiz değerler ya da mutluluktan ağladığımız günler.
-*-*-*-*
Şimdilere öyle bir şey yok diyerek dert yanıyoruz. Gerçekten yok mu? Bence birkaç yıl sonra biz yine özleyeceğiz. Hayatın yükünün yaşadığımız yıllarda daha fazla üzerimize bindiğini anlayacağız. Gittikçe büyüdüğümüzün ve geçmişte kaldığımızı, kafamızı kaldırsak da görmeyeceğimizi anlayacağız ve her şey biraz daha geç kalmış olarak, boş sokaklarda sessiz sakin yürüyeceğiz.
-*-*--*-*
Geçmişte ki güzel günlerin hatırına kafamız kaldırıp, işte diyeceğimiz günler çok uzakta olsa da bir gün gerçekleşmesi dileğiyle ……..