Evet, hepimiz merak ediyoruz erken seçimin olup olmayacağını… Etrafta dönen konuşmalara şöyle bir kulak kabarttığımda erken seçim bekleyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok. Bende seçimin 2019’da değil de; vaktinden önce yapılacağı kanaatindeyim. Dün Ankara’dan seçimle ilgili peş peşe açıklamalar geldi.

***

İlk olarak erken seçimin olması gerektiği sinyalini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında verdi. Gündeme dair açıklamalarda da bulunan Bahçeli şunları söylemişti: "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi henüz tam devreye girmedi. Türkiye'nin 3 Kasım 2019'a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım 2019'a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır.”

***

Bahçeli’nin erken seçim çağrısına cevap AK Parti kanadından gecikmedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bahçeli’nin açıklaması partinin yetkili organlarında değerlendirilecektir, ona göre değerlendirme sonunda açıklama yapılacaktır. Şu anda buna bir değerlendirme yapmadan cevap verme imkanımız yok. Partinin yetkili organları, Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız tarafından konuşulacaktır" diyerek yanıt verdi.

***

Bozdağ’dan sonra gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrildi. Erdoğan’dan da cevap gecikmedi. Erdoğan, “Devlet Bahçeli’yle yarın görüşeceğiz” diyerek kısa bir açıklama yapmıştı.  Bugün Erdoğan ve Bahçeli saat 13.30’da görüşecek. Konu belli.  Erken Seçim.

***

Şimdi uğultular daha çok yükseldi. Kafalardaki soru işaretleri de arttı. Seçimin vaktinde mi yoksa erken mi yapılacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz. Her ne olursa olsun ÜLKEMİZ İÇİN DAHA İYİ OLACAKSA seçimler erken yapılsın ve HAK EDEN KAZANSIN.