ADAY ADAYLIĞINDA REKORA KOŞULUYOR

24 Haziran erken seçim kararı, hazırlıksız olan siyasetçileri heyecanlandırdı ve hareketlendirdi. Bunun en bariz örneği, apar topar istifa edip, sürecin içinde bende yarım diyenlerin çoğunlukta olmasından belli oluyor.

Peki listeye girebilmek için uğraşanların, mevcut vekillerin varlığından haberdar olduklarını sanıyorum. Kaç tanesi değişir, yeni kaç isim girer, şehrin kanaat önderlerinden aday adayı var mı? diye kendi kendilerini sorgulamaları gerekir.

Ondan sonra listeye girip giremeyeceklerinin hayalini kurmalılar. Bir de kent merkezlerinde il yönetimine değil de parti genel merkezlerine yapılan başvurular dikkate alındığında şanslarının ne kadar olduğunu görmeleri gerekir.

Hayaller gerçekten vekillik yapmak ve ülkeye hizmet etmek ise, bunun ve benzerlerinin irdelenmesi gerekir.

Bütün olumlu tutumları göz önüne alsak ve listeye girip seçildiğini varsaysak kaç tanesinin kanun teklifi verebilecek projesi var.

Hiçbir hazırlığı olmayıp da bende adayım diye isim yapıp parti çatısı içerisinde görünmek isteyenler var ise, bunların bir an önce vazgeçmeleri ve daha sağlıklı kararlar alıp, farklı yollarla bu işi yapmaları gerekir.

Hiç duymadığımız ve görmediğimiz isimlerin aday adayı olması birçok soru işaretini gündeme getirir. Bütün olumsuzlukları göz önüne aldığımız da mevcut liste ile seçimlere gidileceği var sayımını da dikkate almamız gerekir.

O zaman bugün ki aday adayıyım diyenlerin o zaman neler yapacağını merak ediyorum. Son ihtimal olarak, partimizin yanındayız, tek vatan tek millet, tek bayrak anlayışı ile Türkiye'nin geleceğini şekillendireceğiz diyenlerin doğru bir iş yaptığını da söylemek gerekir.

Listeye girip girmemenin hiçbir önemi yok. Ben bu ülkenin sevdalısıyım diyebilmek, gelecekte tarih kitaplarında yer alacaktır.

Konyalılar ve Konya siyasetçilerinin ülke için önemli projelerinin bulunduğunu düşünüyor, aday adaylığı ve adaylık süreçlerinde Allah yardımcıları olsun istiyorum.

Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e şehre verdiği değerli hizmetlerinden ötürü de teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılarının daim olmasını temenni ediyorum

Allah'a emanet olun!