Kılıçdaroğlu ne yapmaya çalışıyor?

Her söylemi ile çelişen bir siyasi liderin seçim kazanma şansının olmadığını söylemek için müneccim olmaya gerek yok.

İnsanlar, toplumda sözüne güvenilen kişilerin yönetici olmasını ister. Eskiler söylerdi bir dediği bir dediğini tutmuyor bundan olmaz, selam bile vermeyin diye....

Çok doğru bir söz selam bile vermemek gerekir. Sen koskocaman bir siyasi partinin liderisin ve ülkeyi yönetmekten kaçıyorsun. Bu sözlerim Kemal Kılıçdaroğlu'na.

Bir siyasi parti neden vardır. Ülkeyi yönetmek için öyle olduğunu düşünüyorum. Ama bu durum CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu için geçerli bir söz değil.

Sen ülkeyi yönetmekten kaçar ve Cumhurbaşkanı adayı olmak istemezsen sana seçmenler niye oy versinler? Çık ve bende adayım de ve seçil ülkeyi yönet. Bunu yapamayacaksan kenara çekil ve yapacak birileri gelsin. Bari partinin önünü kapatma...

CHP olsam, CHP'den milletvekili olsam ALLAH KORUSUN bende bu genel başkanın arkasından gitmem. Ülkeyi yönetecek adam arıyor. Genel Başkanlığı bırakmıyor.

Ne kadar saçma bir durum.

Bak MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli ne yaptı. Benim adaylığım söz konusu değil, bu işi yapabilecek biri var. Oda Recep Tayyip Erdoğan onu destekliyorum. Seçmenlerimde ona destek olacak dedi ve kenara çekildi.

Sen de yap ve kenara çekil. Ya da aday ol. Ya da aday bul... Ne yapacağına karar ver. Ama verirken de kendinin ve partinin itibarını zedeleme.

Çık ve aday ol. Ondan sonra da kazanamazsan ben bunca seçime girdim ve hiçbirini kazanamadım. Bunun sebebi parti programı, bunun sebebi ben. Benden daha iyi yapabilecek biri varsa gelsin aday olsun de kenara çekil.

Ve daha iyisini yapabileceğini söyleyen aday olanların da önünü aç.

Bir hikaye ile bağlayalım. Mahalle de gösterişli ve heybetli bir çocuk varmış. Arkadaş grubunu sürekli ezer onlara üstünlük taslarmış. Bir gün bir başka mahalle ile kavgaya giderken geriden geriden gelmeye başlamış. Yani arkadaşlarını hedef tahtasına koymuş ve kendisi kaybolmuş.

Bunu gören arkadaşları birkaç kez idare etseler de artık arkadaş olmaktan vazgeçmişler. Yeni güç olan en kısa boylu arkadaşlarını lider yapmışlar. Kısa boylu olan çocuk arkadaş gurubunun içerisinde öyle bir organizasyon yapmış ki, birkaç kişilik grup olmuş binlerce kişi.

Çocuklar bile böyle bir liderliği yapabilirken koskocaman insanlar neden yapamıyorlar anlamış değilim...

Allah yolunuzu açık etsin...