Uğur Başkana kocaman bir alkış

Hepinizin bildiği gibi Konya Büyükşehir Belediyesinde yeni bir dönem başladı. 14 yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Tahir Akyürek’in yerine geçtiğimiz gün Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay getirildi. Buna en çok sevinenlerden biri de benim. 
***
Sektörde 4’üncü yılımdayım. Bu dört yılda zaman zaman konuşmalarının arasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Uğur başkanın ismini duyardım. Beklenen oldu ve artık Altay, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı. 
***
Görev verilmez alınır derler ya gerçekten de Uğur Başkan bu görevi fazlasıyla hak etti. Selçuklu ’ya yapılan hizmetleri hepiniz görüyorsunuz. Altay’ın hem kendisi hem de ekibi gece gündüz çalıştı ve güzel yatırımlara imza attılar. 
***
Selçuklu yatırımlarından beni en çok etkileyenler ise çocuklar ve gençler için yapılanlar.  Başkan Altay, her zaman onlara önem verdi. Onu, kimi zaman çocukların arasında oturup oyun oynarken; kimi zaman da geçlerin davetini kırmayarak okula, evlerine misafir olduğuna hepimiz şahit olduk.  Altay, sadece gençler ve çocukların değil; Selçuklu’ da herkesin gönlüne dokunmasını bilen bir başkan oldu. 
***
Şimdi Altay’ın sorumlulukları bir kat daha arttı. Görevine Bismillah diyerek başlayan Altay, Konya’ya hizmet etmenin kendisi için gurur olduğunu söyledi. Göreve gelir gelmez de yine sokaklara çıktı. Taksici esnafını ziyaret etti. 
***
Umarım Başkan Uğur İbrahim Altay adı gibi Konya’mıza UĞUR GETİRİR…  Bitmek bilmeyen projeleri kısa sürede bitirir ve Konyalılara yeni müjdeler de verir. Konya’da yapılacak daha çok şey var.