Herkes "cennet"e gitmeyi ister fakat kimse "ölme"yi istemez. Nasıl bir dünya düzeni vardır bilinmez. Birey olarak kimse de düzeni sorgulamaz. Çok şanslı olan biri için "özenle mi seçilmiş" diye yorum yaparken, şanssız birileri için de aynı cümleyi kuruveririz.

***

"Bir şey diyeceğim herkes üzerine alınacak" çokça kullandığım deliksiz bir cümledir. Yazdığım da ya da söylediğim de çevremdeki insanların bakışları biran olsun üzerimde olur ve o an yargılamadan infaz ederler...

***

Aslında hiçbir şey söylemek istediğim yoktur. "Deliksiz" dedim ya Türkçe'si anlamsız. Fakat bu kez delikli (anlamlı) olan yere dikkat çekmek istiyorum.

***

İlginç veya enteresan kim nereye çekerse...

"Vazgeçilmezlerin" asla "vazgeçilmez" olduklarını düşünürdüm. Dünya'nın sadece onların eksenin de döndüğünü sanırdım ve kendimce triplere girer "vazgeçilmezler" der kenara çekilirdim. Oysa durum öyle değilmiş. Öğrenmenin yaşı yok. Yaşlandıkça öğrenirsin derdi babam rahmetli. (Nur için de yatsın.)

***

Daha öğreneceğim ne var dediğim an bile "yeni bir şeyler öğrendiğimi görünce şaşırıyorum" Onun için vazgeçilmez diye bir kelimeyi ne bir cümlenin içerisinde ne de yapayalnız kullanmama kararı aldım...

***

"İnsanlar, yaşattıklarını yaşamadan ölmezlermiş" diye bir atasözü vardı sanırım. Yuh o atasözü değil diyen ego sahibi insanlar çıkabilir içinizden. Cahilliğime verin.