AK Parti’yi Birazcık Seviyorsan Çekil be Tahir Başkan

Sayın; Binali Yıldırım, İbrahim Kalın, Hasan Doğan, Hayati Yazıcı, Lütfi Elvan,  Mahir Ünal, Mustafa Ataş, Fatih Şahin,  Ahmet Sorgun,

Şimdi diyorsunuz ki, bu kadar ismi Sadrettin neden yazdı?

Medya Takip Merkezi diye bir sistem var. Bu sistem Türkiye'nin neresinde olursa olsun, ismi geçtiği zaman muhatabına o yazıyı ulaştırır. Yani şimdi yukarıda ki isimlerin 'bizim bu yazıdan, bu konudan haberimiz yoktu' deme şansları kalmadı. Ve bizzat bu yazıyı okudular.  Bu saatten sonra bu yazıdaki konu ile alakalı mesuliyetleri ve sorumlulukları var.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, istifa edip aday adayı olduğu günden bu yana,  Konya'da sosyal medya da tepkiler çığ gibi büyüyor. Tahir Başkanı aday gösterirse,  AK Parti'ye oy vermem diyenlerin sayısı binler... Böylesine hassas bir dönemde AK Parti bu duruma kulak tıkamamalı.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın kapı kapı dolaştığı, 10 yılda 40 yıl yaşlandığı, tüm teşkilatlara mütevazilik diye talimat verdiği, adeta batıla karşı savaştığı dönemde, Tahir Başkan ise bunun tam aksine, vatandaştan kopuk, STK'lardan kopuk, kapısı kapalı bir başkan olarak siyaset izlemeyi tercih etti. İşte bu gün bu tepkinin sebebi geçmişteki yanlış siyasetidir. Cumhurbaşkanımızın kesin talimatına rağmen direnircesine,  kapılarını kapatmasının mükafatı mı bu vekillik şimdi? diye halk, haklı olarak soruyor.

Neymiş efendim! Sosyal medyadaki tepkiler Tahir Başkana karşı organizeli bir işmiş... Şimdi 2 gündür birde bu başladı.  Buna benim 9 yaşındaki oğlum bile güler..

Ne organizesi kardeşim, bas baya halk istemiyor.   Madem organizeli iş, belediyenin telefonları aday yapmayın bu adamı diye neden  kilitlendi? İnsanlar yaka çırptı yaka. Tayyip Erdoğan hatırına, Tahir Başkanı 15 yıl sırtında taşıdı bu millet. Bu Konya.

“Artık sırtımızdan in diyor” mevzu bu!

Belediye'nin sitesinde başkana mesaj bölümünü bile kapattıran bir başkandan söz ediyoruz.

Halktan bu kadar koptu işte. Menfaat değil de Hakk’ı, davayı düşünen üç deliye sorsanız söylediklerimi harfi harfine onaylar. Hatta yazmadığım birçok şeyi de anlatır.

Yıllardır yatıp da Ramazan'a bir ay kala tüm yolları köprü yapılacak diye kapatmana ayrı bir tepki var Tahir Başkan. Hatta tepki ötesi şeylerde var şu mübarek Ramazanda.

AK Partiye tavsiyem, inin halkla bir anket yaptırın. Ama anketten doğru sonuç almak istiyorsanız arayın beni yöntemini söyleyeyim. Değilse ankette fasa fiso olur. Üst kurulda olan Sayın Ahmet Sorgun'un değerlendirmesi ile bakarsanız Tahir Akyürek'e, çok yanılırsınız. Ahmet abiyi sever sayarım. Lakin bu konuda tarafsız olamaz, çünkü vefa borcu var Tahir başkana karşı.

Neymiş efendim Tahir Başkanın çok oyu varmış.

Haydi bakalım hodri meydan. Bir görelim şu Tahir başkanın oyunu. Madem o kadar oyu var 13. sıraya yazalım. Vekil sayısı da bir arttı Konya'da. Tahir Başkanın oyu ile 13 çok rahat çıkar o zaman.

Uyanın abiler uyanın.

Çalışmaktan, koşturmaktan ayakta duracak hali kalmayan REİS'e bu ihaneti yapmayalım. Konya'yı bu ikilem arasına sokmayalım. Tercih yapmak zorunda bırakmayalım. Şimdi bazı Tahir severler, bana bu yazıdan dolayı çok kızacaklar. Kızmayın arkadaşlar bana kızmayın. Tahir Başkanı bende severim ama Konya'yı daha çok severim.

Hakk davaya ölürüm.

O yüzden doğruları yazmak boynumun borcu...

Beni yakından tanıyanlar bilir. Geçmişte ne zorluklar çektiğimi,  bana ve Rasyonel’e Konya’nın sahip çıkması ile bu günlere geldiğimi bilenler bilir. Şimdi bu satırları yazmazsam aslımı inkar, yıllarca Rasyonel’e sahip çıkan Konya’ya Konya halkına ihanet etmiş olurum.

Tahir Başkan vekil olmasın demiyorum. Alın götürün başka bir şehirden aday yapın. Çünkü Konya’da çok ciddi tepki var. Başka şehre götürün derken, götürüp Karaman’a koymayında. Aman haa..   Karaman’a tekrar bir halktan kopuk vekil vakası yaşatmayın. Artık Karaman’da kabullenmez bu durumu. Ankara, İstanbul bir yerden gösterin işte. Ne bileyim…

Belki bu satırlarım hiçbir şey değiştirmeyecek. Lakin değişmese de ben üzerime düşeni yaptım ve tarihe not düştüm. Ben bir tane oyun çok kıymetli olduğu şu dönemde, Reis-i Cumhur’uma olan sevgime, vefama istinaden halkın diline, gönlüne tercüman oldum. Gerisi sizin vicdanınıza kaldı.. Rabbim doğru kararları tarafsızca veren gönüllerden eylesin.

Tahir Başkanım, bana kızma,  gücenme.

Belediye personelini veda için topladığında bile salon bomboştu. Belediye personeli bile neden bu durumda diye, başını iki elinin arasına al ve bir düşün.  

Daha fazla zorlama.. 

Çekilmekte bir erdemdir.

AK Parti’yi birazcık seviyorsan çekil be Tahir Başkan.

Bu halkı AK Parti’ye oy vermemek zorunda bırakma.

Bu Halkı Reis-i Cumhur’a ihanet etmek zorunda bırakma.

Yıllardır senin o koltukta oturmana sebep olan partine bir iyilik yap çekil ve Konya’yı rahatlat.

AK Parti’yi Birazcık Seviyorsan Çekil be Tahir Başkan - Rasyonel Haber Gazetesi

Lütfen Bekleyin Haber Yükleniyor... Kapat
15 TEMMUZ MEYDAN'A DAVET