Gündemin yoğunluğu hiç bitmiyor vesselam… Kafamı nereye çevirsem bir telaş var. Siyasete hiç girmeden direk Ramazan’ın güzelliklerinden bahsedeceğim.

***

Ramazan ayı sizce de sokaklara huzur getirmedi mi? Konya’da gerçekten bu mübarek ay çok güzel yaşanıyor. İftar sofraları peş peşe kuruluyor. Sofra başında binler buluşuyor. Camilerde kılınan namazların arkadaşından bütün kalpler zulüm gören Müslüman kardeşi için dua ediyor.

***

 

Annelerde, babalarda iftarı bekleyen küçük çocuklarda ise ayrı bir tebessüm var. İnsanlar daha anlayışlı.  Ağzımızdan çıkan kelimeler daha düzgün. Her şeyden önemlisi de bu ayda kalpler kırılmıyor. Keşke her zaman böyle olsa. İnsanlar güzel yaşamayı öğrenip; birbirlerinin kıymetini bilse. Ramazan bitince o vahşi hallerimize geri dönmesek… Kaldığımız yerden tıpkı Ramazan’da ki gibi devam etsek. Dünya telaşını sol yanımıza bırakıp, kavgalarımıza son versek.

***

Her geçen gününü geride bıraktığımız bu ayın kıymetini bilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Umarım herkes eşiyle, dostuyla manevi havası dolu dolu olan bir Ramazan geçirir. Bu güzel ayın nimetlerinden fazlasıyla faydalanır.