Çoluk çocuğumuz için mağaza mağaza dolaşıyoruz. Uygun bir kıyafet bulamıyoruz. Hepsi resimli veya yazılı… Yüzlerce tesettür firması var. Allah aşkına! Bunlar nasıl tesettür firmaları?

***

        Daracık taytlar ve badiler… düşük bel, dar pantolonlar uçuk kaçık renkler… benim olsun diyeceğin bir kıyafet bulunmaz mı?

***

        Allah aşkına! Tesettür ne demek? İnsani ve İslami olmanın bir ölçütü de insana yakışan, setreden, bol ve rahat kıyafetlerle giyinebilmektir. Tesettür firmaları moda kaygısı ile tesettürü, tesettür olmaktan çıkarıp vücudun tüm hatlarını ortaya çıkaran anlayış ile kime ve neye hizmet etmektedirler?

***

        Günbegün giyim kuşam tarzı; daha dar, daha dekolte, daha uçuk kaçık renklere doğu gidiyor. 10 yıl öncesi yadırgayarak baktığımız, giymekten haya ettiğimiz kıyafetler, sıradanlaşıyorsa vay halimize!

***

        Ünlü tesettür firmaları modanın esiri olmuşlar. Tesettür tarz değil farz olduğu şuurunu bir kenara koyarak, pardösü eşarp vb. kıyafetler o kadar dar ve vücut hatlarını belli ediyor ki tesettür adına bunu yapmaları düşündürücü… Aynı zamanda uçuk renkler, tüm dikkatleri üzerine topluyorsa bu tesettür değil nefsi tatmin etmektir.

***

        Allah aşkına! Ölçü ne olmalıdır? Ölçümüz KUR’AN-I KERİM ve EENDİMİZ (S.A.V)’in  SÜNNET-İ SENİYYESİ’dir.

***

        Kadın erkek fark etmiyor. Pantolonlarda eskiden pileler olur rahat olması sağlanırdı. Şimdilerde pilesiz olabildiğince dar ön ve arka kısımlar belli. Düşük bel, ayrı bir garabet. Hazır giyim sektörü her nedense hızla tesettürden uzaklaşmakta…

***

        Müslüman insanların giyim tarzı ; rahat, vücut hatlarını belli etmeyen, sade, renkler dikkat çeken tarzda olmamalıdır.İsraf boyutunda gardıroplarını tıka basa kıyafetle doldurmayandır gerçek Müslüman.

***

        Şu gerçeği es geçemeyiz. Kıyafetler anlamını bilmediğimiz küfür dolu yazılarla dolu. Resimsiz kıyafetleri özellikle çocuklar için bulmak mümkün değil.

***

        Her alanda yozlaştığımız gibi tesettür anlamında da yozlaşmanın zirvesine çıktık. Sanki İslami hayat tarzı başka gezegenlere hicret etmiş gibi…

        Hasıl-ı kelam; Allah aşkına! Tesettür firmaları moda uğruna çok para kazanmak için  gösterdikleri çabayı niçin hakiki tesettür üretmek için göstermezler?