24 Haziran seçimlerinde son günlerin yaklaşmasıyla birlikte partilerde de çalışmalar hızla devam ediyor. Parti liderleri şehir şehir dolaşıp seçmenlere vaatler verirken, şehrin adayı vekillerde sıkmadık el bırakmıyor ve yapacaklarını anlatıyor.

Konya sokakları seçim atmosferine kapılmış hummalı çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Birçok şehir de görmediğimiz farklı bir tablo Konya sokaklarında mevcut. Siyasi partiler, işlek cadde üzerlerine stant kurarak çalışma yapıyor.

En önemlisi de bütün partiler yan yana bu işi yapıyor. Yani demokrasi sonuna kadar işliyor. Kimse kimsenin çalışmasına müdahale etmiyor hatta ve hatta, iki farklı partinin üyeleri sohbet ediyor. Konuları siyaset oluyor tabi ki.

İki partinin yan yana çadır kurup çalışma yaptığı bir şehir ben görmedim de duymadım da. Bu durum Konya'ya özgü bir durum.

Peki Konyalı adaylar ne yapıyor? Milletvekilleri adayları köy köy gezerek yapacaklarını anlatıyor. Vaatlerinin içerisinde sadece parti genel merkezlerinin vaatleri var. Ben hiçbir milletvekili adayından duymadım Konya için bir şeyler yapacağını...

Oysa Konya için birçok şey yapılabilir. Elinde Konya için bir projesi olan milletvekili adayı varsa bunu kamuoyu ile basın aracılığıyla paylaşsın.

Projesi olmayan adayların, parti projelerini devam ettirecek olması gelecekte Konya için kayıp olacaktır. Bütün partilerin adayları birer proje üretse Konya için 4 parti baza alındığında 60 proje yapar.

Kazanamayan adaylar kazanan adaylara projelerini verse ve bu şehir kazansa daha isabetli olur diye düşünüyorum...

Bunları neden yazıyorum biliyor musunuz? Birçok şehirde farklı partilerin seçim çalışmalarına katıldım. Bütün adayların elinde projeleri var. Şehre yapacakları ve yaptıracakları yatırımların listesi var.

Bazı şehirlerin bakanları ve milletvekillerinin yaptıkları yatırımları görünce Konya vekillerinin yerinde saydığını görebiliyoruz.

Kazanan şehir olmak için vekillerin projeler üretmesi gerekir.