Yaşım ilerledikte, yaşadığım seçimlerin analizlerini daha rahat yapabiliyorum. Bir önceki değil, daha önceki seçimleri bile hazırlıyorum.

Hepsinin analizini yaptığımda en hassas seçimlerden bir tanesinin 2001 yılında yapılan seçimler olduğunu görüyorum.

Neden mi? ekonomik krizler almış başını gidiyor, her şey ateş pahası olmuş, yol da yürürken gasp edilme korkusu, gelecek kaygısı ve daha birçok şey sıralayabilirim.

Ne değişti? Geçmişi hatırlayanlar bilir. Marketler sadece zenginlerin uğradığı mekanlar olmuştu. Hastanelerde kuyruk, ilaç alırken kuyruk daha birçok şeyi geride bıraktık. Bundan sonra da o düzene geri dönmek ahmaklık olur diye düşünüyorum.

Bütün adaylar vaatlerini verdi. Bizlerde dinledik. Kim inandırıcı geldiyse ona oy vereceğiz. Mutlaka öfkesine yenik düşenler çıkacaktır. Ama şunun çok iyi bilinmesi gerekir. Ben eski günlere geri dönmek istemiyorum.

Çocuklarıma daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorum. Bundan sonraki bizler için geçti gidiyor. Yapılabilecek en büyük görevlerden bir tanesini yerine getirip, tevekkül etmek gerekir.

Allah, ülkemize, birliğimize, dirliğimize zarar verecek olanları Kahr ismiyle kahretsin. Onlara imkan vermesin. İnşaallah..