Havalar iyice ısındı. Okullar çoktan tatil oldu. Eee seçimler de bitti.  Kısacası yaz geldi yaz.
***
Yazın gelmesiyle birlikte herkese bir rahatlık çöker. Yapılan tatil planları gerçekleştirilir; okul kaygısı olmayan çocuklar parklarda, sokaklarda gönüllerince yazın tadını çıkarır. Evet, çocukların yeri 4 duvar arası değil; sokaklardır, parklardır. En çok da onların hakkı sahil kenarlarında kumdan kaleler yapmak, çimlerde yuvarlanmak…
***
Gel gelelim sokaklar sanıldığı kadar da güvenli değil. Ben buradan naçizane ailelere uyarıda bulunmak istiyorum. LÜTFEN AMA LÜTFEN ÇOCUKLARINIZA SAHİP ÇIKIN. Sokağa tek başına salmayın! O yine arkadaşlarıyla oyun oynasın. Sizin gözünüz ise onda olsun.  En önemlisi de sokağa çıkmadan önce çocuğunuza gerekli uyarıları mutlaka yapın. Eğer bunları yapmazsanız sonucu çok acı oluyor. 
***
Sizde duymuşsunuzdur Ağrı’da 4 yaşındaki minik Leyla 13. Gündür kayıp. Herkes seferber oldu gözleri çakmak çakmak bakan güzeller güzeli Leylamızı arıyor. Umarım kısa sürede sağ salim bulunur ve ailesine teslim edilir. Bunu yapan her kimse Rabbim zaten onun cezasını verecektir. 
***
Demek istediği şu ki sokaklarda kötü gözler, pis eller, vicdan yoksunu insanlar var. Bunların gözleri maalesef ki minik yavrularımızın üzerinde. Onlara fırsat vermeyin, çocuklarınızı sahipsiz bırakmayın. Bu konuda sadece anne ve babalar değil; hepimiz bilinçli olmalıyız. Onlar hepimizin yavruları. Umarım bir çocuğumuzun başına daha böyle bir olay gelmez. Rabbim onları korusun….
***
Peki, sizin hiç çocukla çocuk olan bir BAŞKAN’ınız oldu mu? Benim oldu.
***
Çocuklardan bu kadar bahsetmişken; Uğur Başkanın çocuk sevgisine değinmeden geçemeyeceğim. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocuklar için proje üstüne proje üretiyor. Bazen çocukların arasında bağdaş kurup oturuyor; bazen kaleci, bazen oyuncu olup onlarla top koşturuyor. Başkanın sırrı da bu olsa gerek. Konyalı çocuklar gerçekten çok şanslı çünkü onların gönüllerine dokunan bir başkanları var. 
***
Umarım herkesin gönlüne rabbim Uğur Başkanınki gibi çocuk sevgisi verirde;  canilerinin kökü kurur. Çocuklarımızda sokaklarda huzurla koşturur. Çünkü sokaklar onlarla güzel.