Yerel seçimler erken olur mu?

Vekiller Meclise kayıtlarını yaptırdı ve izne çıktı. İlk maaşları bile hesaplarına yattı. Meclisin acemisi olanlar meclisi gezerek öğrenmenin gayreti içindeler. Geçmiş dönemin vekilleri odalarına bile çıkmadan geri memleketlerine döndü.

Önümüzdeki hafta içerisinde yemin edecek olan vekillerin bundan sonra işleri hiç de kolay değil. Yaşadıkları şehirler başta olmak üzere ülkeleri için kanun teklifleri sunacaklar. Yani bol bol çalışacaklar...

Zorlu sürecin içinde olacak olan vekillerin inanıyorum ki, ülke menfaatine olan birçok projeleri bulunuyordur. Projesi bulunan ve kanunlaşması konusunda çalışmalar yapan vekiller kazançlı çıkacak.

Yapamayan vekillerin karne notları da düşmüş olacak. Buraya kadar her şey normal ama; 24 Haziran seçimleri öncesinde seçim meydanlarında yakacağız, yıkacağız diyen partilerin vekilleri ne yapacaklar acaba...

Üçüncü köprü yakılsın, Havalimanı yıkılsın diye mi kanun teklifi sunacaklar. Yüzleri var mı ki Mecliste dolaşmaya... İnanın meydanlarda bas bas bağıranların yarın halkın içine nasıl çıkacaklarını merak etmiyor değilim.

Ülke için yapılacak olan bütün çalışmaların yanında olan Türk toplumu, yıkmak için çalışanlarla aynı safta olmadığını gösterdi ve göstermeye de devam edecek...

PKK’yı Meclisi sokanların çıkar ve menfaatlerinin yanı sıra, dış mihrakların yazdığı bültenleri okumaları bu toplumun kanına dokunuyor.

Genel seçimlerle ilgili hiç kimse erken seçim olur yorumunda bulunmazken, iktidar bile mümkün değil derken biran karar alındı ve seçimlere gidildi. Yerel seçimler içinde böyle bir durum söz konusu olabilir mi?

Bilinmez ama, yerel seçimlerin Kasım ayına alınmasında fayda olduğunu düşünüyorum. Merkezi sistemle yerel yönetimlerin entegre olacaklarını düşünüyoruz.

Konya'nın her zaman erken seçime hazır olduğunu biliyoruz. Olacak bir seçimde de iradesini sandığa yansıtır.