Vatana millete hayırlı olsun..

Dünya'nın gözü Türkiye'nin üzerinde... Yeni bir dönem yeni bir sistem hayata geçti. Milletvekilleri ve başkan yemin etti. Bakanlar kurulu oluşturuldu.

Bundan sonrasında ne olacak? Çok güzel işler olacağına inanıyorum. Milletvekilleri gerçekten vekillerini yapacaklar. Türkiye için proje üretecekler. Şehirleri için proje üretecek kanun teklifi hazırlayacak ve yürürlüğe girmesi için çaba sarf edecek.

Konya Milletvekillerinin karnelerini yıl sonunda çıkartırız. Duruma göre kim kaç tane kanun teklifi vermiş yasalaşmış mı yasalaşmamış mı? hepsini görebiliriz.

Ben Konya vekillerinin işlerini en iyi şekilde yapacağına inanıyorum.

Yeni oluşan kabinenin ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kabine açıklanmadan önce ortalıkta binbir çeşit liste dolaştı. Dolaşan listeye baktığımız da müsteşar Faruk Özçelik'in Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda adının geçmesi Konyalılar olarak bizleri mutlu etmişti.

Liste açıklandığında Konyalı bir ismin olmadığını düşünmüştüm. İnternetten yaptığım araştırma da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Konyalı olduğunu gördüm ve mutlu oldum.

Konya'da doğmuş Bursa da lise, istanbul da üniversite okumuş. Ve daha önemlisi birçok kurumda da başarılı işlere imza atmış. Kendisi ile ilgili birçok konuyu ele alıp yazabiliriz fakat, Sağlık Bakanın Konyalı olması Konya'ya hizmet edecek anlamına gelmiyor.

Tüm Türkiye'nin bakanı ve Konyalı. Konyalı olarak ne kadar gurur duysak az. Allah başarılarının devamını versin. Sağlık ve huzur versin...

Konyalı kötü olamaz. Ve en önemlisi Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Konyalı bir isme görev vermiş olması da Konya'ya değer verdiğini gösteriyor...

Yeni kabinenin ve sistemin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.