PSİKOPAT DA ARTTI POMPALI DA !..

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Öncelikle söylemek gerekirse kaderinde ne varsa yaşayacaksın şifayı veren Allah’tır ancak hemşiresi de doktoru da sağlığına kavuşman için sana yardımcı olmak isterken psikopatlaşanların dayağını yemek zorunda değil ki.

Sürekli her konuda kendini haklı görmenin getirdiği hastalık şiddete dönüşmeye devam ediyor. Bu öyle bir hastalık ki başta trafik olmak üzere hemen her alanda kendini gösteriyor. Mesele ara sokaktan pat diye birisi ana caddede giderken önünüze çıkabiliyor ve kendini haklı görerek bir de size tepki gösterebiliyor. Hatta bazen uyarmak bile felakete dönüşebiliyor, çünkü karşına bir anda psikopata dönüşebilen bir kişi çıkabiliyor. Hem de şeklen baksan hiç yakıştıramazsın belki de ama dediğim gibi beyefendi görünümlü birisi bile anında canavarlaşabiliyor.

Hep kendini düşünen bu tip hastalıklı insanlar hastaneye gittiğinde de sadece kendisi ile ilgilenilmesini istiyor, sadece kendi hastası varmış gibi davranıyor ve neticede istediği olmaz ise işi şiddete döküyor.

Onlar dayağı hak ediyor işte şunu yapmadı bunu yapmadı diye de kendini haklı göstermeye çalışanlar da var ayrıca. Bu konuda sorun yok dersek elbette olmaz ama şikayet merci dururken işi şiddete dökmek doğru değil. Kaldı ki uzun yıllar muhabir olarak acil kapısında duran bir kişi olduğum için yakınen takip ettiğim sağlık sektörü eski ile mukayese dahi kabul etmez ve dediğim gibi olası şikayet durumlarında da gereken anında yapılıyor ilgili merciler tarafından.

***

PSİKOPAT DA ARTTI

POMPALI DA !..

Konu şiddetten açılmışken bir de pompalı tüfek sayısındaki inanılmaz artışın ileride ortaya çıkaracağı sıkıntılı durumlara da dikkat çekmek isterim.

İnsanlarımız son zamanlarda her nerede olursa olsun mahallede trafikte aklınıza neresi gelirse artık tartışamaz sorunları konuşarak çözemez hale geldi dedik ya bir de silahlanmadaki korkunç artış var ki gerçekten de bu durum tehlikeli noktalara ulaştı..

Başta trafik olmak üzere, olası bir yanlışa müdahale etmek bile artık neredeyse imkansız. Maganda diye tabir edebileceğimiz, her şey de kendini haklı bulup bir de efelenen insanlar o kadar çoğaldı ki biraz üstüne gitsen hemen pompalısını çeker oldu. Bıçkın kabadayıların kuşağında işlemeli kaması olurmuş ya hani bir zamanlar, neredeyse kemerine kısa pompalı takıp gezecekler var sanki…

Başta internet olmak üzere artık üç kuruşa satın alınabilen kısa pompalı tüfeklere bir dur denilmelidir. Psikopatın bu kadar arttığı ortamda silahlanmanın da artması gelecek adına endişe verici boyutlara ulaşıyor. Bu silahlanmaya dur denilmeli artık. Ruhsatsız satılamamalı, herkes alamamalı taşıyamamalı. Polis denetim mekanizmaları daha etkin çalışmalıdır..