ATİKER KONYASPOR GÜÇ DEPOLUYOR

Bu sezon yeni yönetim ve yeni teknik kadrosu ile adından başarıyla söz ettireceğini ümit ettiğimiz Atiker Konyaspor, Hollanda kampında güç depolamaya devam ediyor.

Yurt içinde Bolu’da gerçekleştirilen birinci etap kamp çalışmasını tamamladıktan sonra çıktığı Hollanda Amhem şehrindeki ikinci dönem hazırlık kampında önce RWD Molenbeek’i 2-1’le geçen Atiker Konyaspor, ikinci hazırlık maçında ise Ajax’ı Ömer Ali Şahiner’in attığı gol ile 1-0 yenmeyi başardı.

***

Maçı takip edenlerden aldığımız bilgilere göre mükemmel bir oyun sergileyen Atiker Konyaspor, güçlü rakiplerle mücadele ederek güç depolamaya devam ediyor.

Lige az bir süre kala eksikleri görme açısından özellikle Ajax gibi güçlü bir rakip karşısında tabiri caizse tartıya çıkan temsilcimiz maça Serkan, Skubic, Ali Turan, Uğur Demirok, Ferhat Öztorun, Marko Jevtovic, Jens Jonsson, Ömer Ali Şahiner, Moryke Fofana, Mustapha Yatabare ve Adis Jahovic ilk 11’iyle başlarken, 40. dakikada Ömer Ali'nin golüyle 1-0 öne geçti. İkinci yarıda Moryke Fofana, Ömer Ali ve Vedat Bora ile üç topu direkten döndü.

Atiker Konyaspor’da 52. dakikada Marko Jevtovic’in yerine Deni Milosevic, 54. dakikada Moryke Fofana’nın yerine Vedat Bora, 58. dakikada Mustapha Yatabare’nin yerine Abdou Razack Traore, 65. dakikada Uğur Demirok’un yerine Selim Ay, 67. dakikada Ferhat’ın yerine Yevgen Opanasenko, 73. dakikada Adis Jahovic’in yerine Mücahit Can Akçay, 77. dakikada Ömer Ali Şahiner’in yerine Volkan Fındıklı oyuna dahil oldu. 1-0 galibiyetle sonuçlanan maçta sergilenen mücadele seyredenlerden edindiğimiz bilgilere göre, göz doldurdu.

***

Petar Filipovic haricinde sakat futbolcusu bulunmayan Atiker Konyaspor sırasıyla yarınki maçta önce Kayserispor ve Salı günü de Breda ile iki hazırlık maçı daha yapacak.

Kampta hazırlık maçlarının neticesinden ziyade, eksiklerini ve oyun planlarının yansımalarını görmelerinin çok daha verimli olduğunu dile getiren Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, mücadele etmeleri gereken yerlerde en iyi şekilde mücadele sergileyen futbolcularının son durumunu gördüklerini belirtti.

Özellikle Ajax maçında oynayan tüm oyuncuların pozisyon üretme anlamında çok etkili olduklarını vurgulayan Çalımbay, gelecek adına da umutlu konuşarak, yapacakları iki hazırlık müsabakası ile de maç tempolarını artıracaklarını açıkladı.

Oturtmaya çalıştıkları sistem yerleştirmesinin en iyi şekilde uygulanıyor olması, deneyimli hoca Rıza Çalımbay’ı çok mutlu ediyor.

Dileğimiz oynadığı üç hazırlık maçında da galibiyet kazanan Atiker Konyaspor’un bu başarısını lige de yansıtması.