Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hesabi değil hasbi olanlarla yola devam edeceklerini vurgulayarak yerel seçimler öncesinde net mesajlar vermeye devam ediyor.

Doğrusu vurgulanan mesaj çok net.

Anlaşılan o ki kongre öncesinden verilen bu net mesajlara bakarsak, partideki bir çok şey artık eskisi gibi olmayacak.

Juannesburg’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, ben diyenlerin değil biz diyenlerin yanlarında yer bulacaklarını, aksinin durumu batıracağını dile getirip tevazuya özellikle vurgu yaparak, bakın neler söylemiş “Bugüne kadar olan çalışmalarda merkezin kendilerine vermiş olduğu görevlerin hakkını verenler şüphesiz ki buradaki yerini yine alacaktır. Önümüzde önemli bir süreç var: Mahallî seçime gidiyoruz. Bu mahallî seçimde hakikaten yoğun bir çalışma gerekiyor. Söylediğim konu çok önemli: ‘Tevazu, tevazu, tevazu.’ Hesabi olmayacak, hasbi olacak bir ekip. Eğer hesabi olursa bu, bizi batırır. Ama hasbi olursa o zaman da bize neticeyi getirir. ‘Ben, ben, ben’ yok. ‘Biz, biz, biz’ var. Kimse ‘ben’ diye işi götürmeye kalkarsa orada netice alamayız.’’

Geride kalan süreç içerisinde şu oldu bu oldu gibi bahanelerin ders alınması gereken durum olduğunu net bir şekilde ifade eden Erdoğan, yerel seçimlerde başkan adaylarının kişiliklerinin çok önemli olduğunu dile getirmesi de dikkat çekici..

Bakalım yakında hangi adımlar atılacak, neler olacak, hep birlikte göreceğiz…

***

EĞLENCENİN DE

BİR DOZU VAR !...

Bugünlerde hemen her mahallede asker uğurlaması ve hafta sonları da düğün kına eğlenceleri var..

Kınalı cengaverleri en iyi şekilde uğurlamak için gerek aileler gerek arkadaşları ellerinden geleni yapıyor, yapmalı da elbette..

Doğrusu budur ama doğru şekilde yapılmalı..

***

Ancak işin içine eğlencenin dozunu artıran, hatta insanların hayatını tehlikeye düşüren magandalar karışınca olanlar oluyor.

Son derece gürültülü müzik veren ses sistemi kuruluyor mahalleye, belki uç tarafta bir evde cenaze var, başka bir evde hasta var, hamile bir kadın var belki kimin umurunda..

Eğlenceye devam.

Havai fişekler patlıyor ehil olmayan ellerde çok basit ya sanki..

Sonra silahlar ateşleniyor ardı ardına, eline ne geçiyorsa artık anlamak mümkün değil.

Hele özellikle gece geç saatlerde asker uğurlamaya gidenler, konvoyların yarış yapmaları, korna çalmaları, lastiklere acımadan gürültü çıkarmaları, bazı araçlardan seyir halindeyken pompalı dahil silahların ateşlenmesi, egzosu açık araçların yolu kapatıp cadde ortasında sıfır çizdirmeleri..

Hangi birini yazalım?..

Eğlencenin de bir dozu vardır ama bu o kadar aşılıyor ki artık yakışmıyor günümüze ve resmen pes dedirtiyor..