TRANSFERLER UYUM SAĞLARSA GAYET İYİ

Etkili ve takımlarında sergiledikleri futbolla formda olan isimleri transfer etmeye büyük özen gösteren Atiker Konyaspor yönetiminin başarılı hamleleri, taraftarların da büyük beğenisini kazanıyor.
Doğrusu yönetim, Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın belirttiği mevkilerde direkt katkı sağlayacak isimler transfer etti. Bugüne kadar ince eleyip sık dokuma gayreti gösteren yönetim kurulu son transferine de dün imza attırdı.
Uzun zamandır görüşmelerin sürdüğü 1.85 boyundaki ve 28 yaşındaki Senegalli savunmacı Fallou Diagne’nin 3 numaralı formayı giyeceği açıklanırken, 10 numara pozisyonunda başarıyla oynayabilen Perulu Paolo Hurtado ile de görüşmelerin devam ettiği ve imza aşamasına gelindiği öğrenildi.
Avrupa maçlarında Vitoria takımı formasıyla Konyaspora karşı oynayan Hurtado’dan da olumlu cevap almayı umut eden transfer komitesinin olası bir aksilik halinde farklı isimleri de gündeminde tuttuğu vurgulandı.
Uyum sorunu yaşanmamasını umut edelim…
***
Erdon Daci konusu
U21 takımda şans bulurken A takıma katılmak isteğini sitemli bir şekilde ileten Makedon forvet Erdon Daci’nin kampa götürülmemesi ne kadar yanlış ise Eskişehirspor’a kiralanması da son derece yerinde, doğru bir karar.
Geçen sezon yaşadığı sakatlık sonrası ameliyat olan ve buna rağmen U21’de çıktığı 20 maçta 10 gol atan Daci’nin zorlu bir ligde sergileyeceği futbol merakla bekleniyor.
Atiker Konyaspor ile 2 yıl daha sözleşmesi olan 20 yaşındaki futbolcu belki de 1. Ligde en çok takip edeceğimiz isimlerden birisi olacak.
Başarılı olursa da elbette en büyük kazanç Atiker Konyasporumuz’un olacak.
Bu durumda da neden kampa götürülmediği, neden takım bünyesinde tutulmadığı tartışmaları beraberinde getirecek gibi…
VAR sistemi faydalı olacak…
Yeni Video Yardımcı Hakem sisteminin nihayet futbolumuzda yerini alacak olmasına en çok sevinenlerden birisiyim.
Süper ligde çizgiyi geçip aut olan toplardan yenilen goller, olmayan penaltılara çalınan düdükleri gördükçe bu görüntülü sistemin, doğru kullanılabilirse tabi, çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ama olmaz denilenin olduğu futbol dünyasında bu konuda da endişelerim yok dersem yalan söylemiş olurum, bu da ayrı yani…
Niye derseniz hemen her maçta illa ki tartışmalı pozisyonlar olur, olacaktır da ama ne bileyim 5 dakikaya bir hakemin düdüğü çalıp maçı durdurmayacağını, futbol akıcı bir oyundur malum, çok önemli bir pozisyon olursa ne ala ama hakem her konuda VAR’a da başvurursa ne olur?..
İşte onu yaşayıp göreceğiz…