Bazı siyasetçilerimizin son dönemlerde sık kullanması sonucu halkın da diline pelesenk olmuş bir cümle oldu ‘Bizim için yok hükmünde’ ne dersiniz?...

İşi espriye dökmek isteyen herkes günlük hayatta bu cümleyi kullanır oldu. Oldu olmasına da öyle durumlar var ki keşke her şey espriden ibaret diyebilsek.

***

Şimdi, özellikle Beyşehir göbeği ile Şefikcan Caddesi çıkışına yapılan iki alt geçit için seçimler öncesinde gerçekten kısa zamanda büyük emekler verildi.

Bölgedeki trafik sıkışıklığını rahatlatmak adına dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından başlatılan ve halen yan yolların yapımı devam eden çalışmalar bölgede o kadar büyük keşmekeş hale geldi ki vatandaşların sabır sınırlarını zorluyor.

Üstelik İstanbul yolundan geliyorsunuz ışıklara takılmadan direkt şehrin güney istikametine gitmek için o güzergahı kullanıyorsanız bir anda Hocafakıh kavşağında inanılmaz bir sıkışıklık ile karşılaşıyorsunuz ki o alt geçitler bir anda YOK HÜKMÜNDE oluveriyor..

Başkent Hastanesi önündeki ışıklar da iptal edilince direkt yol alt geçite kadar ilerliyor güzelce ama ya sonrası..

Hatta akşam saatlerinde sıkışıklık tıkanma Başkent Hastanesi önünde başlıyor ki Yaka veya Hocafakıh civarına ilerlemek mümkün olmuyor.

***

Trafik akışını hızlandırmak adına yapılan altgeçit özellikle daralan yolda bir ışıklı kavşağa ulaşıyor ki yapılan işin bir anlamı olmuyor.

Diyeceksiniz ki olacak o kadar, araç sayısı sürekli artıyor.

Gerçekten de resmi açıklamalara bakıldığında geçen yıl yaklaşık 30 bin araç daha trafiğe çıkmış Konya’da bu da bir yadsınamaz gerçek doğrusu.

Sözün özü araç sayısı gerçekten de artıyor ama bu öngörülerek yatırım yapılsa, hızlıca geçtiğiniz yollarda biranda daralan kavşağa da bir çözüm bulunsa daha iyi olmaz mı?

Fotoğraflarda Beyşehir göbeğine yapılan alt geçitte gerek gidiş gerek geliş istikametinden araç içerisinden çekilmiş kareleri görüyorsunuz.. Yan yollarda da devam eden çalışmalar nedeniyle bölgede akşam trafiği adeta kilitleniyor ve ilerlemek imkansız hale geliyor…