Bir cani; 7. cinayetinden sonra nasıl bir af sistemi ile serbest kalmışsa, uzman çavuşluktan emekli olmuş, bir firmada güvenlik elmanı olarak tekrar çalışmaya başlayan masum vatandaşımızı 8. cinayetini de işleyerek hayattan koparmıştır.


        Bir cani nasıl tekrar tekrar, göstere göstere seri cinayetler işleyebilir? Cani her cinayetinde tutuklanmasına, hüküm giymesine rağmen 16. senesinde hapisten çıkıp, cinayet işlemeye devam etmesine isyan etmemek elde değil…!

        Adalet sistemi bu mu olmalıdır? Resmen suça teşvik eden bir ucube sistem!


        İlk cinayetini 14 yaşında iken kardeşini öldürerek başlayan cinayet makinesi, her dışarı çıkışında masum bir insanı hayattan koparmaya devam ederken, yaşama şansı verildikçe cinayetlerine bir yenisini eklerken, adalet sistemi ne yapıyor?


        Maalesef ülkemizin adalet ve hukuk sistemi içler acısı bir vaziyette…! 40 bin insanın katili, aralarında onlarca bebeğinde olduğu masum sivilleri hayattan koparan terör elebaşı adanın birisinde 20 yıldır, güvenli şekilde hayatını sürdürüyor.


        15 Temmuz’da milletin uçakları ve tankları ile millete ölüm yağdıran hainlere; yüzlerce kez müebbet verseniz adalet açısından ne yazar? Adalet tecelli eder mi?


        Ufacık çocukları sapık emelleri için kirleten ve ardından hunharca katleden canileri beslemeye devam edildikçe, isyan etmemek elde değil dostlarım!


        “İdam, idam…!” diye meydanlarda salvolar yapanlar, birbirlerine idam ipi fırlatanlar; sizin yapmacık siyasetiniz karşısında isyan etmemek elde değil…! Hadi ne duruyorsunuz? Kanun teklifi için milletvekillerini harekete geçirecek merci de makam da sizsiniz.

        İstedikleri kanunu istedikleri gün meclise sevk edip çıkaranlar, adaleti tesis etmek için idamın lüzumlu olduğuna inansaydınız, terör ve cinayet mağdurlarının yanan yüreklerini serinletirdiniz.


        Yukarıda sözünü ettiğimiz cani, adalet yerini bulsa idi 8. cinayetini elini, kolunu sallaya sallaya yapabilir miydi?

        Adalete ne zaman güven duyacağız? Ne zaman caydırıcı tarzda hukuk sistemimiz dizayn edilecek? 9. cinayetin gerçekleşmesi mi bekleniyor…? 1,2,3,4,5,6,7,8 cinayet yetmedi mi?


        Hasıl-ı kelam;ödül gibi adalet anlayışı; adalet değil suçluyu mükafatlandırmak, aynı alışkanlıklarını sürdürmek için çığır açmaktır.