Ülkemizdeki ekonomik krizle birlikte birçok dedikodu yaşanıyor. Doğruluk derecesi ne bilmiyorum ama birçok sanayi kuruluşu ile ilgili dedikodular aldı başını gidiyor.

Söylentiler o kadar yayıldı ki, Konya'mızda birçok dev kuruluş hakkında karamsar tablolar çiziliyor. İster istemez vatandaşlar bunları birbirleriyle paylaşıyor. İnanasımız gelmiyor ama, acaba mı diyenler de az değil.

Adese, Torku ve özellikle de bazı inşaat firmaların zor günler yaşadığı, hatta bazılarına kayyumlar atandığı söyleniyor.

Bunlara hızla bir yanıt verilmeli. Dedikodulara en kısa zamanda cevaplar verilmeli. Tamam bir kriz yaşanıyor. Hükümet en az zararla atlatılması için önlemler alıyor. Üzülmemek elde değil. Söylenenler can sıkıcı.

Mutlaka bu söylentiler söz konusu kuruluşlarca da duyulmuş olmalı. En kısa zamanda ayrıntılar ortaya çıkmalı. Halk arasındaki söylentiler en etkili yoldur. Torbaların ağzı büzülmeli. Bu söylentiler sadece Konya’mızla da ilgili değil. Sınırlarımız içinde birçok sanayi kuruluşunun zor anlar yaşadığı söyleniyor.

Basın aracılığı ile vatandaş aydınlatılmalı. Gerekli bilgiler verilmeli. Kimsenin canı yanmasın. Bunların hayali bile zor geliyor. İnşallah aydınlık günler yakındır. Kara bulutlar dağılsın.

Şu kriz sorunu çözülsün.