SAYIN İLGİLİ VE YETKİLİLER!

Şehrin işlek caddelerinde veya meskun mahallerde gruplar halinde başıboş gezen köpekler size hiç saldırdı mı?

Geçen gün oğlum ve arkadaşlarına eski stadyum civarı Feridiye Karakolu’na yakın bir noktada köpekler saldırmış. 10 -12 köpek, nasıl oluyor da gruplar halinde başıboş sokaklarda tehlike saçıyor?

Oğlum; kaçarken düşmüş kolunu parçalamış, dizlerini yaralamış. İlgili ve yetkililere buradan çağrı yapıyorum. Başıboş gezen köpeklere lütfen çözüm üretiniz!

Daha önce de bu konu ile bir yazı kaleme almıştım. “Başıboş köpekler…!”

Tekrar aynen paylaşmak istiyorum.

Cumartesi günü annemi- babamı ziyaret etmiştim. Hoş sohbetten, hatır gönül aldıktan sonra,

Babam:

-Oğlum, köpeklerden yazsana dedi.

 -Hayırdır baba, köpeklerden ne zarar gördün? Dedim.

 -Karşı Komşu Mahir’in küçük kızı 4-5 tane köpeğin saldırısına uğradı. Yetişmeselerdi parçalayacaklardı. Dedi.

***

Başıboş gruplar halinde dolaşan köpekler, zaman zaman tehlike saçıyor. Babamın söylediği gibi köpeğin ne zaman, ne yapacağını kestiremiyoruz.

İnsanlardaki bozulma sanki hayvanlara da sirayet etti. En sadık bildiğimiz köpekler, ufacık çocuklara saldırabiliyorsa belediyeler durumdan vazife çıkarmalı, başıboş gezen köpekler toplanmalı, hayvan barınaklarında kontrol altına alınmalıdır, diye düşünüyorum.

Yaşadığımız olay, Sancak Mahallesi, İstikbal Siteleri, Novada AVM yakınlarında meydana geldi. Çocuklarımız parka gidip oynayamıyor, marketten bir ekmek alıp gelemiyor. Başıboş dolaşan köpekler; geniş park alanlarına sahip Sancak Mahallemizde gruplar halinde dolaşmakta; benzer olaylar sık sık yaşanmaktadır

Yakın çevremden, dostlarımdan, mesai arkadaşlarımdan, “şunu da yazsana” diye gördükleri aksaklıkları son günlerde bana bildiriyorlar. Toplumun genelini ilgilendiren konularda, hepimiz duyarlı olmalıyız ki meseleler çözümlenebilsin.

“Başıboş köpekler” çözümlenmeyi bekleyen öncelikli konuların arasındadır. Daha tehlikeli köpekler de var, pitbull, kangal, kurt köpekleri… Haberlerde ara ara pitbull dehşetini içimiz yanarak izliyoruz.

Hasıl-ı kelam; başıboş köpekler meselesini gündem olmaktan biran önce çıkarmalıyız. Belediyeleri haklı olarak asli görevlerini layıkıyla yapmaya davet ediyoruz.