Atiker Konyaspor Pazar günü süper ligde namağlup ünvanlı tek takım olarak çıktığı mücadelede Fenerbahçe’ye 1-0 mağlup olarak ünvanını yitirdi.
Göze hoş gelen güzel bir oyun sergileyen takım, döktüğü terin karşılığını alamadı ya tek kelimeyle yazık oldu..
Oysa ne umutlarla çıkmıştık maça..
Özellikle verilen milli aranın bazı sıkıntıları ortadan kaldırma imkanı vereceğini, yeni transferlerin de uyum sağlayarak geleceğini öngörmüştük lakin Rıza hoca sadece Uğur ve Jevtoviç’e forma verdi.
Özellikle orta sahada Hurtado’nun forma giyeceğini düşünenler benim gibi hayal kırıklığı yaşadılar.
Baskılı, rakibi bozan bir oyun sergileyen Atiker Konyaspor eğer ki orta sahada biraz daha etkin olabilseydi bu kötü Fenerbahçe karşısında son derece rahat bir galibiyete imza atabilirdi.
Bu da ancak Hurtado gibi etkili ara pasları atabilecek bir oyuncu ile mümkündü.
O da kulübede bekledi maalesef..
***
Yine de iyi oynadı aslında Atiker Konyaspor.
Fenerbahçe kalecisi Harun maçta 5 net gol pozisyonunda başarı gösterdi.
Kalecimiz Serkan da ilk yarıda Islam Slimaninin net pozisyonunu kurtararak güven verdi ama çabası galibiyete yetmedi. Harun, Skubiç ve Jahoviç’in vuruşlarında gol şansı tanımadı iyi çıkardı. İlk yarıda 29. dakikada direğe takıldık. Miloseviç çaprazdan mükemmel vurdu üst direkten dışarı çıktı. Hele ki Yatabare 64’te muhteşem bir rövaşata vuruşu yaptı yine aut.
Futbol böyle bir şey işte..
Kazanabileceğimiz bir maçtan gol atamayınca mağlup ayrıldık.
***
Gol atamadık belki ama baskı da yemedik tek hata yaptık kötü, gerçekten çok kötü bir takımdan gol yedik mağlup olduk ya işte insanın canını sıkan da bu.
Yoksa Fenerbahçe güçlü takım, hani kaliteli takım, oynadılar yendiler desek o da yoktu ki içimizi acıtan da bu maalesef..
Burada her maç gol atma başarısı göstermiş bir takımın pozisyonlar da bulmasına rağmen bu kez gol atamaması enteresandı.
***
Sezona çok iyi bir başlangıç yapan ama duran toplardan gol yeme hastalığına yakalanan temsilcimiz verilen milli arada bu sorunu çözmüş gibi göründü ve çok daha diri olarak döndü belki ama yeni transferlerin özellikle de Hurtado ve Diagne’nin sahaya ilk onbirde çıkacağını düşünüyorduk doğrusu. Hoca hala hazır olmadıklarını söylüyor ya bu daha da enteresan yani…
Lakin bırakın onları enteresan bir şekilde Jahoviç’in kenara alınması da gerçekten ilginç oldu.
Orta sahaya güçlü bir hamle beklerken Jahoviç’in oyundan alınmasının hemen ardından ilk büyük hatada gol yememiz eminim Rıza hocanın da pişman olduğu bir durum ortaya çıkardı.
Olan oldu tabi. Yapacak bir şey yok ders çıkarmanın dışında…
Ligin geride kalan bölümlerinde izlediğimiz takım, gelecekte çok daha iyi olacağını gösteriyor.