DENETiMLER NEDEN SADECE CADDELERDE?

Son günlerde trafik denetimleri arttı. Emniyet kemeri denetimleri, okul servisleri denetimleri. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlıyor. Denetimler güzel ve yerinde. Uzun zamandan beri zabıta ve trafik ekipleri birlikte çalışıyor. Zaferde denetimler bayağı yoğun. Otobüs duraklarına park eden araçlar anında çekiliyor.
Cadde denetimleri tamam. Ama hemen ara sokaklara gelince. Örneğin Zafer’den Nasuhbey camiine giden yol. Hem kaldırımlar hem de yol tamamen işgal altında. Çift şeritli yol tek şerit. Hayır, parklar nedeniyle değil. Yola atılan masalar. Kaldırımlar da aynı. Yolda araçlar ve yayalar birbirinin içinde. Vatandaş gerçekten tehlike altında.
Herkes her an bir aracın altında kalabilir. O bölgede hemen hemen her ara cadde aynı durumda. Ne kaldırımdan yürüme ne de yoldan yürüme imkanı var. Zaman zaman esnaflara eşya getiren araçlarında trafiği engellemesi de cabası. Sanırım buralara hem zabıta hem de trafik ekiplerince el atılmalı.
En azından ara sıra. Sadece yayaların sağlığı için. Caddede denetim yapanlar hemen yanlarındaki  olayı ya görmüyor ya da görmezlikten geliyor. Eğer onların görevi değilse, en azından görevli olanlara bilgi versinler.