Konya'yı denetleyen var mı?

Fırsatçılar cirit atıyor. Piyasalar allak bulak. Kazıklanan yine masum vatandaş. Allah vicdan merhamet versin. Bir domates bile olmuş 7-8 lira. Daha gerisini düşünmek bile istemiyor insan. Salça olmuş 14 lira, yoğurt olmuş 15 lira. Yahu bunların döviz artışı ile ne alakası var?

İnsan ister istemez soruyor. Bazı büyükşehirlerde olsun illerde olsun özellikle marketler tek tek denetleniyor. Bu konuda Konya'da ses seda çıkmıyor. Denetim yapılıyor mu?

Yapılıyorsa bunların sonucu basına, halka açıklanmalı. Vurguncular teşhir edilmeli. Nasıl sahte gıda üretimi yapanlar teşhir ediliyorsa, halka kazık atan da açıklanmalı. Pazarlar sözde dar gelirlinin sığındığı yer ama artık pazarlar da almış başını gidiyor.

Kim ne derse desin her yer denetlenmeli. Haksız kazanç sağlayanlar yakalanmalı ve gerekli cezaları verilmeli. Herkes görevini yapmalı. Demetimse denetim, ceza ise ceza.

Ama masum halk bu vicdansızların elinden kurtarılmalı. Kısacası Konya'da da denetim haberlerini bekliyoruz. Haksız kazanç dursun artık.