Temizlik dinimizin en çok değer verdiği konulardan biri. Hatta ve hatta ilk sıralarda yer alan. Elhamdülillah Müslümanız diyenlerin sayısı kat kat fazla. Ama maalesef yaşantımız bu inancımızdan uzak.

Piknik yerlerine bakıyorsunuz insan utanıyor. Pislik diz boyu. Şehrimizi şöyle bir gezelim. Ana caddelerden tutun sokak içlerine kadar her taraf pislik içinde.

Belediye temizlik işleri ekipleri Allah var harıl harıl çalışıyor. Ama insanlarımızda SAYGI diye bir şey yok. Sigara içen izmaritini rastgele atıyor, çekirdeğini çitleyenler kabukları savuruyor.

Sen istediğin kadar temizle. Önce insanın içinde olacak. Eskilerin bir sözü vardır. Herkes kapısının önünü süpürse çevre tertemiz olur.

Geçtiğimiz günlerde zafere yakın bir yoldan geçerken aniden bir gürültü duydum. Apartmanın üçüncü katının balkonundan ta yolun karşısındaki bidona çöp atmışlar. Yola düşen poşet parçalandı ve tamamen yola yayıldı içindekiler. Ki çöp bidonları bomboştu.

Önümüz kış. Soba külleri bidonların yanına boşaltılmaya başlanacak. Lütfen duyarlı olalım ve çevremizi koruyalım. Çevre bizim gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras.