Beraberliğe rıza gösterdik…

Galibiyeti kaçırdık..

3 yerine 1..

Konyaspor’un Hurtado’su var..

Bir puanı kurtardık…

Züğürt tesellisi…

Beraberliğe sevindik..

Atiker Konyaspor-Beşiktaş maçından sonra Konya gazetelerinden bazıları bu manşetlerle değerlendirmiş müsabaka sonucunu.

Ve bence en etkili başlığı da en yukarda da kullandığımdan anlayacağınız üzere ‘’beraberliğe rıza gösterdik’’ olarak seçmek gerekiyor bence.

Gerçekten de 79 dakika 1-0 önde götürdüğünüz sayısız pozisyon ürettiğiniz ve Yatabare’nin havaya diktiği penaltı vuruşu ile 2-0 yapma şansını elinizin tersi ile ittiğiniz mücadelede üstelik 10 kişi kalmış rakipten 2 dakikada iki gol yemek anlaşılır gibi değildi.

Elbette futbol bu olmaz dediğiniz olur, lakin oldurmayacaksın arkadaş.

Çatır çatır oynayacaksın.

Anlamsız oyuncu değiştirmeler yapmayacaksın.

Bu yorgun Beşiktaş’ı yakalamışken ikinci hatta üçüncü golü düşüneceksin ki üç puana ulaşabilesin. Düşünmezsen böyle beraberliğe rıza gösterdik derler bakarsın..

Her zaman dediğim gibi pozisyona girmekte çok başarılı ve gol atmakta hiç zorlanmıyor bu takım. Üstelik hep ilk 11’de görmek istediğimiz etkili orta saha Hurtado’da maça bu kez 11’de başlamış. İlk 15 dakika zorlansak da iyi oynuyoruz, penaltıdan golü de buluyoruz, rakipte kırmızı karttan 10 kişi kalıyor.

Daha ne olsun yahu..

Fofana’nın ve Selim’in ilk 11’deki yerlerini kaybettiği, Jevtoviç’in son dakika sakatlığı nedeniyle oynamadığı mücadelede Hurtado ofansta çok harika işler yapsa da defansa yardım anlamında adeta takımı eksik bırakması ve basit top kayıpları ile dikkat çekti. Uzun süre sonra formasına kavuşan Volkan etkili oynarken, Diagne de ilk kez ilk 11’de forma şansı buldu, genelde iyi oynasa da gol yeme hastalığına maalesef o da çare olamadı..

Milli ara verilirken 8. Hafta sonunda topladığı 12 puanla 7. sırada yeralan Atiker Konyaspor’un basit gol yeme sorununu artık düzelteceğini umduğumuz Teknik Direktör Rıza Çalımbay, milli arada bunları çalışacaklarını açıkladı.

Sevgili hocam bu kaçıncı aynı beyanat ben sayısını unuttum.

Lütfen artık bir çare üretin. Görünen köy kılavuz istemez derler de bizim gördüğümüzü siz o engin tecrübeniz ile elbette daha iyi görüyorsunuzdur.

Bu anlamsız puan kayıpları olmasa neredeyse lider olma şansı bulacaktı bu takım.

Neden olamıyor bir düşünün…