Zaferde yine deneme yanılma mı olacak?

Trafikte deneme yanılma yöntemi hakikaten illallah dedirtti. Şu anda zaferde yeni bir trafik düzeni getiriliyor. Getirilmeye çalışılıyor. İnşallah bu kez deneme yanılma uygulaması olmaz. Ama hiç umudum yok, çünkü yapılan pek akla yatmıyor.

Dershaneler Sokağı'nda trafik düzeni değişiyor. Trafik akışı tamamen ters oluyor. Zaten daracık olan yollar daha çekilmez hale geliyor. Daha önce bir deneme yanılma uygulaması gördük.

Örneğin iş merkezlerinden Şefikcan caddesine akan trafik vardı. Bir süre sonra burası kapatıldı. Aydınlık evlerde de bir deneme yapıldı. Diyanet yurdundan İstanbul yoluna gelişte göbek ve ışıklı kavşak kapatıldı. Bir kaç ay sonra yine eski haline getirildi.

Son olarak İhsaniye Şekerbank kavşağında yaşadık karmaşayı. Sağa dönecek araçlar için yolun tek şeridine dubalar çakıldı. Her halde bir hafta geçemeden yeniden hepsi söküldü. Düzen eskiye döndü. Şimdi dershaneler sokağında aynı olay yaşanıyor. Buranında uzun süreceğini sanmıyorum. Zaten ciddi anlamda sıkışan trafik daha ilk günlerde halini belli etti.

Şimdiden söylüyorum orada sürücü patlaması yakın. Her gün belediye otobüs sürücüsünün tartışmadığı an yok. Müthiş bir trafik sıkışıklığı var. Dershaneler sokağından gelen araç sola dönecek ve o zaman bakın buranın haline Umarım yanılan ben olurum. Umarım bu değişiklik kışa sürmez. Ama kalbim öyle söylemiyor.

Uygulama saman alevi gibi olacak.