Seçimler yaklaştıkça bazı siyasi partilerdeki hareketlilik gözle görünür derece de arttı. Özellikle MHP’de ciddi bir aday adayı başvurusu var. Başvuruyu yapan isimlerin birçoğunu yakınen tanıdığım için biliyorum. Hepsi birbirinden değerli isimler.

***

Sadece MHP’de mi? hayır. Başvuralar AK Parti’de de var. En azından başvuru yapacak o kadar çok isim var ki bildiğim saymakla bitmezler. Meram, Karatay, Selçuklu ve Büyükşehir için aday adaylığına dolaşan isimlerin PR çalışmalarına sosyal medyadan başlamış olmaları zaten durumun vehametini gösteriyor. 

***

CHP yine bildik CHP. Aday bulmakta bile zorlanır. Konya’da seçimlere katılıp katılmaya cağını da bilmiyorum. Sanırım birçok ilçe de aday bile çıkarmaz. Beyşehir, Seydişehir, Ereğli, Akşehir, Tuçlukçu ilçelerinde çıkarır çıkarmasına ama merkez ilçelerde çıkar çıkartabilir mi? Tanığımız birkaç isim var. Karatay için isimlerini zikretmeye başlamışlar. Meram için de var. Selçuklu da yok gibi çıkar mı acaba...

***

İyi Parti’nin hiçbir ilçeden aday çıkarmayacağını düşüyorum. Seçimlere katılırlar mı onu da bilmiyorum ama katılmazlar gibi geliyor... Neyse bildiğim ve tecrübe ettiğim bir şey var. AK Parti, MHP bu seçimlerde bir adım daha önde. 

***

Her iki parti de bütün belediyeleri almak için uğraşacak ama, AK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarını iyi seçmesi gerektiğini kesinlikle söyleyebilirim. Birçok ilçe de mevcut belediye başkanlarına tepkiler var. Bu tepkilerin önüne geçmek de İl Teşkilatından geçiyor...

***

Hasan Angı Başkanım da bu konuda tecrübeli zaten. Kimlerin değişiceği konusunda da gerekli tespitleri yapmıştır... Ve günü gelince de uygulayacaktır. 

***

Bu şehre hizmet eden her kim olursa olsun Allah razı olsun. Biliyoruz ki, hepsi güzel şeyler yapmak için uğraştı ve gelecek olanlarda öyle yapacak. Parti gözetmeksizin adayların hepsini tebrik etmek isterim. En azından medeni cesaretlerini ortaya koyuyorlar.