HİSLERİ DEĞİŞMİŞ (MİŞ!)

Papaz Brunson’un salıverilmesi ile istediğini alan Bay Trump; “Türkiye’ye karşı hislerim değişti…” ifadesini Oval Ofis’te Brunson’u ayağının tozuyla kahraman edası ile karşılarken, Dünya Kamuoyu önünde söylemesi; milletimizin hislerinin kabarmasına sebep olmuştur. 

***

Bay Trump; ne kadar da “Hislerim değişti…” derse desin, “KALLEŞ AMERİKA” ne zaman gerçek dostumuz, müttefikimiz oldu? Hiçbir zaman. Çirkin emelleri için NATO şemsiyesi altında jandarmalıktan başka bize ne yaptırdı?

Neden ülkemiz üzerindeki sinsi planları bitmiyor?

Suriye bataklığı ile 6-7 yıldır tüm enerjimizi tüketen emperyalist düzende his var mıdır? His insani bir kavramdır. Siz de zerrece his var mıdır Bay Trump?

Hislerin değişse idi bunca Müslüman kanı oluk oluk akıtılırken, sen de değişirdin. İnsani değerler kalbini yumuşatır, insanlıktan nasibini alırdın.

***

Arakan kan ağlarken, hiç hislerin değişti mi?

Onlarca yıldır Irak kan gölü…

Yemen içler acısı…

Libya darmadağın…

Afganistan işgal altında…

Afrika açık ve sefaletle mücadelede.Vicdanın, hissin ne diyor?

Suriye’de ölenler insan evladı değil mi?

İsrail; her gün masum sivilleri, devlet terörü ile katlederken hangi hisse kapılıyorsun?

15 Temmuz’da; meclisi, sokaktaki insanları… bombalayan hainler 250 insanımızı şehit ederken hangi histe idin?

Papaz Brunson; 20 yıldır ülkemizde rahip kılığı ile ortalığı karıştırırken, terörü körüklerken hissi davranabiliyor muydunuz?

Sakın ha! Sözde kanka göründüğü Suudi Arabistan’ı affedersiniz inek gibi sağmaya devam etmek, hatta his yoğunluğuna kapılıp, musluğun başına oturma planları yapmasın! Son olarak gazeteci Cemal KAŞIKCI olayında tacir ve emperyalist hisleri,  devreye girmiş olmasın!

***

Hasıl-ı kelam; Bay Trump’ın hisleri değişmiş (miş!). Bizim hissimiz sömürgeci, emperyalist, sömürü düzeninin uygulayıcıları için asla değişime uğramadı. Siz bizim asla dostumuz değilsiniz! Dost gözüküp, kalleşlik yapanlara, hissimizin değişime uğraması mevzu bahis olamaz. Bilakis hissimiz katmerli olarak öfke ve kine dönüşmekte…