Hafta içi kupada 2, lig takımlarına mağlup olan iki takımın mücadelesinde puanların paylaşıldığı karşılaşmada sevinsek mi üzülsek mi cevap aradığımız bir hafta oldu. Futbol sonuca odaklı bir oyun. Maça çıkarken her teknik direktörün valizlerinin hazır olduğundan eminim.

Nihayetinde o haber Sivas’tan geldi. Geçtiğimiz sezon Göztepe'de başarılı bir sezon geçiren sezon başında Sivassporla anlaşan Tamer Tuna takımıyla yollarını ayırdı. Farklı bir sonuç farklı bir senaryoyu ortaya çıkarabilirdi.

Bazı takımların hocaları da bu süreci birkaç hafta öteleyebiliyorlar yazımın başında da belirttiğim gibi futbol sonuca dayalı bir oyun. Tabii ki bu tezin doğruluğu tartışılabilir. Çünkü başarısızlıkta en zayıf halka hocalardır.

Başarısızlık anında oyuncuları yöneticileri kolay değiştiremeyeceğiniz için hoca değişikliği daha kolay yapılabiliyor bu da tartışılabilir.

Bu haftaki karşılaşmada maçın 6.dakikasında Ömer Ali’nin karşı karşıya kaldığı pozisyonda gol olsa bugün farklı şeyler konuşuyor, yazıyor olacaktık veya takım 65.dakikada 10 kişi kaldıktan sonra ev sahibinin bir gol bulması halinde Rıza Hoca eli cebinde memleketi olan Sivas’ ta eş dost ziyaretleri yapıyor olacaktı. Karşılaşmaya gelecek olursak maçın ilk 20 dakikasında istekli her an gol atmayı düşünen bir Konya spor ve Sivasspor sahadaydı. Her iki takımın da puanlara ihtiyacı olduğu karşılaşma seyir zevki açısından otaya konulan futbol açısından tatmin edici diyebiliriz.

Sonuçta takımımızın deplasmanda almış olduğu çok değerli bir puan ligin altı ve üstüyle aradaki puan farkının kısalığı ve üç puanlı bir ligde sevindirici diye düşünüyorum. Asıl sıkıntının hafta içinde kupada alınan mağlubiyet sonrasında basında ve sosyal medyada çıkan dedikoduların araştırılması ve yaranın kangren olmadan tedavisinin yapılması gerekir.

Burada önemli görev yönetime düşmektedir. Bu sıkıntılar gerçekse ki olmamasını temenni ediyorum neşter vurulmazsa biz burada ne yaparsak yapalım ne yazarsak yazalım Konyaspor’u zor günler bekliyor demektir. İdarecilik bu zamanlarda ortaya çıkmakta bu kaosu ve kriz ortamından Konyaspor’a ve Konya’mıza zarar vermeden atlatılmalı diye düşünüyorum.

Ayrıca takımımızı desteklemek için her türlü zorluğa göğüs gererek Sivas’ta yalnız bırakmayan taraftarlarımızı da saygıyla selamlıyorum.