Ne yapmaya çalışılıyor?

Son birkaç gündür ülkemiz de yaşanan Atatürk büstlerine saldırıların yeniden hortlamasına ne demeli? Birileri çıkıyor, peçe giyerek, bir diğeri de uyuşturucu kullanarak Atatürk büstüne saldırıyor.

10 Kasım'da yine nedense peçeli bir kişi hakarette bulunuyor. Neden böyle bir gündem oluşturulmaya çalışılıyor? Merak ediyor musunuz?

Bana göre üç nedeni olmalı. Bir tanesi CHP ve benzeri sözde Atatürkçüler, yine Atatürk'e hakaretler arttı, Atatürk unutturuldu gibi söylemlerle siyaset yapacak ya da Türkçe ezan okunsun diyerek gündem olan yine CHP'nin bu gündemi yok etme gayreti olabilir.

Son olarak, ekonomik kriz söylentilerini ortadan kaldırmak için yapılmış gündem değiştirme politikası da diyebiliriz.

CHP'lilerin Atatürk ile siyaset yapmaya devam etmesi kadar büyük bir acizlik olamaz. Atatürk'e hakaretlerin prim yapmadığını bugüne kadar gördüler ve görmeye de devam ediyorlar. Siyasette artık Atatürk toplum tarafından kabul görmüyor bilakis tepki bile çekiyor. Atatürk'ü siyasi araç olmaktan çıkarmaları gerekiyor.

Birde ezan Türkçe okunsun söylemlerinin gündemden düşmemesi ve büyük oranda puan kaybettirmesi CHP'lilerin Atatürk üzerinden gündem değiştirmeye çalışıyor olması olarak bakılabilir. Böyle ise başarılı oldular. Gündem değişti....

Bir diğeri ve sonuncusu ise, Türkçe ezan ve Atatürk büstlerine yapılan saldırılar ekonomik kriz var söylemlerini ortadan kaldırmış durumda. Amaç bu ise çok çok başarılı oldular.

Bilinen gerçek şudur ki, artık bu ülkede Atatürk siyasi bir malzeme olamaz, Türkçe ezan konuşulamaz bile. Gündem bile yapılamaz. Yapan da partisinden ihraç edildiği gibi görürsünüz çok yakın bir tarihte hakkında birçok farklı soruşturmalar bile açılabilir...

Atatürk'e saldırıların CHP'ye puan toplayacağını düşünenler varsa bunda yanıldıklarını bir kez daha görecekler.

Kim ne amaçla gündem değiştirmeye çalışırsa çalışsın gerçek şu ki, bu ülkede ekonomik kriz var. Bireysel olarak hissettiğimiz bu krizin toplumsal boyutunu düşünemiyorum bile...

Fatma Toru' ya saldırı

Son olarak bir konuya da değinmek istiyorum. İki gündür sosyal medya üzerinden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru' ya karşı bir algı operasyonunun yapılmaya çalışıldığını görüyorum... 2012 yılında dönemin belediye başkanı tarafından bir sanatçıya 30 günlük program için verilen bir milyon 200 bin liranın hesabı sorulmaya çalışılıyor. Bunu paylaşan geri zekalıların nasıl bir yaratık olduklarını merak ediyorum.

2012 tarihli faturayı gören ödemenin ve anlaşmanın Fatma Toru tarafından yapılmadığını bilir ve sizlere de neresiyle güler artık bilmem... Başkanım meyve veren ağaç taşlanır... Durmak yok yola devam....