KONYA MİLLİ BİR GÖREVDEN DAHA ALNININ AKIYLA ÇIKTI

Uzun bir aradan sonra bir milli heyecana daha ev sahipliği yapan Konya, yediden yetmişe her ferdi ile stadı doldurarak bir milli görevden daha alnının akıyla çıktı ama gecenin sonu kötü bitti ne yazık ki!..

Stada yaklaştıkça uzaktan o muhteşem stadın ışıklandırmasını görenlerin heyecanı iki kat artarken adımları da hızlanıyordu bir an önce o havayı içerde teneffüs etmek için..

Ancak stad dışında öyle manzaralar vardı ki doğrusu bizim heyecanımızı daha da artırıyordu.. Kucağında bayrağı heyecanla sallayan küçücük çocuklarıyla anneler babalar, hatta eşiyle birlikte ağır aksak stada ulaşmaya çalışan yaşlılar.

Tablo gerçekten de muhteşemdi milli maç akşamında, tüm koltukların bayraklarla donatıldığı ortam inanın stada gitmeyenlerin bin kere pişman oldukları bir manzaraydı..

Sözün özü Konya üzerine düşeni fazlasıyla yaptı yapmasına da sahada ise hiç beklemediği adeta heyecandan yoksun bir takım vardı sanki hele ikinci yarıda adeta sıradan bir özel maça çıkmışçasına zoraki top oynamaya çalışan..

LUCESCU MU SUÇLU SAHADAKİLER Mİ?

Doğrusu özellikle maçın başında yakalanan hava tribünlerin olağanüstü coşkusuyla birlikte bizi oldukça umutlandırmıştı.

Maçın Konya’da oynanıyor olması adına bile aslında Atiker Konyasporumuz’un formda kalecisi Serkan Kırıntılı’nın ilk 11’de olacağını düşünenler ise büyük hayal kırıklığı yaşadı. Lucescu nedense Belçika liginde sıradan bir takımda oynayan bir kaleciye formayı verdi yine.

Yeni bir heyecanla geleceğin milli takımı olacağı açıklanan takım Konya’da çıplak gözle gördük ki oldukça uzun bir tecrübe kazanması gereken yolu var daha.

Kale ve en önemlisi orta saha daha tecrübeli ve takımada ağabeylik yapacak isimlere verilmeli o zor görev.

Bir de taşıdığı formanın ağırlığı ile güç alacak ve milli ruhu daha çok hissedecek isimlere ihtiyaç olduğu gün gibi ortada. Ne yazık ki çabalarıyla göze batan ikisi hariç, yurtdışında forma giyenlerde bu heyecanı göremedik nedense. Şimdi burda tek tek isimlere girmeye gerek yok bunu herkes gördü zaten!..

Doğrusu muhteşem gecede milli ruhu görememek çok üzücü oldu.

Oysa tribünlerin o çoşkusu ile alınacak bir maçtı ama özellikle orta sahada takımın beyni olacak bir ağabey eksikliğine, neredeyse tamamı yurtdışında oynayan gençlerin heyecan eksikliği eklenince tatsız tuzsuz bir bitiş kaçınılmaz oldu.

Şimdi bu ruh eksikliğinin sebebi Lucescu mu yoksa sahada yeralan oyuncular mı düşünmek lazım.

Ancak uluslar liginde küme düştüğümüz bir maça şahit olmak, onca heyecana kara leke sürdü gitti ve o stadı tam kapasite doldurarak geceyi muhteşem bir manzaraya çeviren Konyalı futbolseverleri derinden üzdü.

Bu tabloyu ortaya çıkaranlara ne desek boş bu saatten sonra…