Kolay değildir öyle 7’den 70’e her kesimin gönlünü kazanmak. Hele hele yüzüne gülüp arkadan iş çevirenlerin bol olduğu bu devirde hiç te kolay değildir tüm gönüllerde taht kurmak, başarılı işlere imza atmak.

Herkesin bu hayatta idolüm dediği insanlar vardır. Kim ne derse desin ‘hoş diyenlerinde dili boğazına aktı ya’ o benim olduğu kadar pek çok kişinin de idolü. Kimden bahsettiğimi anladınız bile… Evet, KONYA’NIN UĞURU UĞUR BAŞKANDAN bahsediyorum. 

Ben öyle anlamam siyasi rantları falan… Çalışkanlığıyla, kimsenin aklına gelmeyen projeleri hayata geçirmesiyle en çok da çocuklara değer yatırımlarıyla benim de idolüm Uğur Başkan… Yav çocuklara iki bisiklet dağıttı diye başkan olur mu? Demeyin sakın… Hani her platforma onlar bizim geleceğimiz diyordunuz ya… İşte Uğur Başkan şimdiden geleceğe gümbür gümbür yatırım yapıyor sizin daha haberiniz bile yok…

Dün tüm gözler AK Parti’nin tarihi grup toplantısındaydı. Cumhurbaşkanı, 20 ilin belediye başkan adayını daha açıkladı. Konya için de ‘Altay’la yola devam dedi.’ Konya için beklenen oldu zaten Konyalıların isteği de bu yöndeydi.

Erdoğan yaptığı konuşmada, “…Telefonu çaldığında açmayan bir kişi belediye başkanı değildir. Milletinin evinin önünden çöpü düzenli olarak alamıyorsanız, sokağını, caddesini, parkını pırıl pırıl yapamıyorsanız millet biletinizi kesiverir. Partimde bu tür arkadaşlarım varsa kusura bakmasınlar onlarla bu iş yürümez…” diyerek koltuk çıkarcılarına karşı uyarıda bulunmayı ihmal etmedi.  

CHP yönetimine de seslenen Erdoğan, “Listeyi elinize alın ona göre aday çıkarın” diyerek CHP’nin ödevini de verdi.

Umarım bundan sonra da gerçekten hak eden, tek derdi hizmet olan kişiler o koltuklara otur da makamlar gerçek sahiplerinin olur.

Bu arada Uğur Başkanım bu habere sizi destekleyenler kadar yüreklerine dokunduğunuz miniklerde çok sevinecek.