Ligin 14.haftasında Aykut Kocaman’la bu sezon kendi sahasında ilk karşılaşmaya çıkan Konyaspor ve geçen hafta Sergen Yalçın’la Kayserispor karşısında farklı galip gelen Alanyaspor arasındaki mücadeleyi merakla bekleyenleri Konyaspor yanıltmadı.
Maçın başında eski teknik direktörü Sergen Yalçın’a taraftarın sevgi tezahüratları Konyaspor farkını ortaya koyuyordu.
Karşılaşmanın başlamasıyla Traore’nin ortayla karışık yaptığı vuruşun direkten dönmesinin dışında ilk 30 dakikasında ne yaptığını bilmez bir Konyaspor vardı.
Bunda Alanyaspor’un alan daraltmasının ve Konyaspor’u döndürmemesininde etkisi vardı.
İlk yarı beraberlikle tamamlanmasının ardından gol arayışlarına giren Konyaspor 52.dakikada penaltıdan gelen golle öne geçince, haliyle Alanyaspor karşılık vermek için defansta boşluklar vermeye başladı 67.dakikada orta sahadan kaptığı topu jonsson adeta Jahoviç’e nazire yaparcasına karşı karşıya kaldığı pozisyonda ağlara gönderdi ve maçın skorunu belirledi.
Cömertçe harcanan pozisyonlar olmasa daha rahat kazanabileceğimiz bir karşılaşmaydı.
Alanyaspor’un da boş bir takım olmadığını belirtmeden geçemiyeceğim.Beklediğimden daha çok mücadele eden ve koşan bir takım ligde çok takımın başına bela olur
Aykut Kocaman farkının iki haftadır ortaya çıktığını görüyoruz. Oyuncuların özgüveni ve kulübeye olan inancı oyuna da yansıyor koşan bir takım mücadeleci bir futbol ortaya koyunca sonuçta kendiliğinden geliyor.
Aykut Kocaman sezon başı gelseydi Konyaspor bugün farklı yerlerde olabilirdi.
Geçmişe bir sünger çekmek ve geleceğe umutla bakmak lazım ilk yarı kalan üç karşılaşmadan alınacak dokuz puan Konyaspor’un hedefini belirleyecektir.
Ligin kalitesi gözönüne alınacak olursa bu imkansız değildir.
Yeter ki hesapsız ve kafalarda sorun oluşturmayan bir yapıyı ortaya koyalım. Taraftarın deşteği ve oyuncuların kulübeye güveni oldukça bu takım çok işler yapar.
Bunları söylerken eksiklerimizi de gözardı etmemeli galibiyetin rehavetine kapılmamalıyız.
Forvette hala sıkıntılarımız sürmekte Jahoviç’in gol kaçırma alışkanlığı bir an önce son bulmalı ve patlama yapması gerekiyor.İyi niyetinden mücadelesinden sıkıntımız yok ama son vuruşları yapmadaki yetersizliği gelecekte sıkıntı doğurabilir.Karşı karşıya pozisyonlarda alışkanlığı hala devam ediyor. Forvetin verimliliğini artırdığımız zaman Konyaspor daha iyi olacaktır.O zaman hedefimiz Avrupa olacaktır.