Büyük umutlarla çıktığımız Trabzon seferinde tek amaç en az bir puan almaktı elbette ancak olmadı.

Atiker Konyaspor son 15 dakika içerisinde gözüne biber gazı sıkılmış boksör gibi oldu, nereden nasıl geldiğini anlayamadığı 3 kroşe aldı adeta..

Hakem Mete Kalkavan’ın herkese her şeye rağmen direttiği penaltı kararı maçı bitiren, ancak Aykut Hocanın da maç sonu dediği gibi sonrasında tepki gösteremediğimiz ve farklı mağlup olduğumuz bir mücadeleye sahne oldu.

Galatasaray maçı sonrasında gazetemizde “HEP SENİN YÜZÜNDEN JAHOVİC” başlığıyla köşe yazısı yazmış kaçırdığı goller sonrası hele de o malum penaltı yaygarasının müsebbibi olduğunu dile getirmiştim.. Trabzonda da yakaladığı iki net pozisyonu gol yapsa Mete Kalkavan belki yine sahneye çıkardı ama golcü dediğin birebir yakaladı mı atacak arkadaş.. Dolayısıyla yine senin yüzünden  JAHOVİC !!!

Peki, neden o penaltı her şeyi bitirdi anlamak mümkün değil. Geride uzatmalarla birlikte 20 dakika var.

VAR hakemleri bile iyi incele dercesine kararsız kaldığı ve gidip saha kenarındaki ekrandan bir de kendisinin izlediği pozisyona yine penaltı demesi, elbette bir haftadır Trabzon camiasının üzerinde kurduğu baskının yansımasıydı hakem adına.

Yine de sonrasında tepkimizi şaşkına dönerek değil, çatır çatır oynayarak göstermeliydik.

Aykut Kocaman’ın görevi devraldıktan sonra çıktığı ilk maçı Galatasaray mücadelesindeki sergilediği tavır bize bir deplasman bakışı getirmiş ve yine o mücadelede Jahoviç’in damga vurduğunu dile getiren bir de yazı kaleme almıştık. Hatırlayın o mücadeleyi maç sıfır sıfır giderken 44.dakikada Jahoviç harika bir ara pasıyla kaleciyle karşı karşıya kalmış topu Muslera çelmişti.

Hatta 2.yarının hemen başında da yine Jahoviç sahneye çıkmış inanılmaz bir gol pozisyonunda daha topu üstten auta atarak takımının galip hale gelebileceği pozisyonları cömertçe harcamıştı. Hala o maçtaki penaltı konuşuluyorsa aslında Jahoviç yüzünden.

Eminim herkes canlı izlemese de Trabzon mücadelesinin de en azından özetini izlemiştir. İşte Jahoviç bu kez de aynı sahneleri Trabzon’da tekrarladı.

2 net gol pozisyonunu harcadı ki inanılmaz. Hele aynı Galatasaray maçındaki gibi ilk yarıda kaleci ile karşı karşıya kalmış tecrübeli bir golcünün topu direkt dışarı yuvarlaması inanılır gibi değildi. Galip duruma geçebileceğimiz iki net golü kaçırması klasına yakışmadı. Bir pozisyon da Ömer Ali ile kaçırdık sonrasında.

Trabzon’da ilk 15 dakika belki baskı kurdu Trabzon ama defansta öyle sağlam mücadele edildi ki ceza sahamıza bile giremediler ilk yarı boyunca. Mücadele üst seviyedeydi defans anlamında, belki az sayıda atak üretildi ama maçın gidişatı Konyaspor lehine iken hakem faktörü ortaya çıktı.

Öyle anlamsız kararlar veriliyordu ki göz göre göre kornere çıkan toplar bile aut kararıyla rakibe geçiyordu.

Yetmedi bir de penaltı kararı verdi Kalkavan, sonrasında tepki vermeyi bırakın tamamen tepkisiz hale geldik anlaşılmaz bir şekilde ve maç 3-0 sonuçlandı.

Bu tepki verememe nedeni üzerinde durulması gereken bir sıkıntı.

Hani son dakika penaltı alırsın anlarım da daha 20 dakikadan fazla varken böylesi şaşkına dönmüşçesine tavır sergilemek hiç yakışmadı.

Jahoviç’in kaçırdıkları da yakışmadı.

Trabzonspor seyircilerinin maç boyu sergiledikleri tavrı da hele de park yerindeki otobüslere saldırarak camlarını kırmaları da hiç yakışmadı.