Atiker Konyaspor, Kasımpaşa karşısında çok değerli bir galibiyet aldı.

Özellikle birçok eksik ile çıktığımız Kasımpaşa gibi güçlü bir takım karşısında üstelik maç esnasında da 2 oyuncusunu daha sakatlıklar nedeniyle çıkarmak zorunda kalmasına rağmen, zorlu maçtan 3 altın puanla çıkmak hiç de kolay değildir.

Bunun adı çok net Kocaman farkıdır.

Maç öncesinde topladığı 26 puanla lig ikincisi olarak Konya’ya gelen Kasımpaşa, attığı 31 gol ile en çok atan takımıydı, ancak buna karşın 24 golle de en çok gol yiyen bir takım olarak mücadeleye çıkmıştı.

Bizim özellikle defans bloğunda eksiklerimiz can sıkıcıydı, üstelik bu eksiklere Uğur’un da 21. dakikada sakatlanarak yerine ilk kez forma giyen Filipoviç’in girmesi, doğrusu tedirginliğimizi artırsa da Aykut Kocaman gerçekten yerinde hamleleri, sahadaki 11 ise olağanüstü istekli ve mücadeleci futbolları ile göz kamaştırdı.

Topa fazla sahip olamasak, savunmada daha başarılı olsak da o muhteşem seyircinin de desteği ile etkili ataklar ürettik.

Kaleye yaklaştıkça adeta eli ayağına dolaştığı için haftalardır eleştirdiğimiz Jahoviç’in bu maçta 2 gol birden atması, inanın en az galibiyet kadar değerli oldu doğrusu.

Kasımpaşa, Teknik Direktör Mustafa Denizli ile lig ikincisi ve hiç de kolay bir rakip değildi elbet ama Aykut Kocaman ve talebeleri de onca sıkıntılı ortama rağmen muhteşem bir başarıya imza atarak rakiplerini eli boş göndermesi takdire şayan bir başarı oldu.

Aykut Kocaman adeta gol düellosuna sahne olan maçta her ne yapılması gerekiyorsa sahneye koyarak Denizli’yi adeta mat etti.

Kasımpaşa’nın attığı beraberlik golünde bana göre faul vardı ama hakem Bülent Yıldırım VAR’da da incelenen pozisyona oralı olmadı.

Hemen sonrasında gelen ikinci Kasımpaşa golü neler oluyor dedirtirken, mücadeleyi Trabzon’daki talihsiz penaltı golü sonrasındaki gibi şaşkınlığa uğrayıp bırakmamak, atak üstüne atak yapmak Kocaman yönetiminin eseridir.

Evinizde 2-1 mağlup duruma düşmek kolay değildir belki ancak çok çabuk toparlanmak da aynı şekilde kolay değildir. Bu bize hocanın Trabzon maçı sonrası talebelerini ne kadar etkili derslerle motive ettiğinin göstergesidir. Takım sanki mağlup değilmiş gibi diri bir görüntü ile ataklar üretti.

Bu ataklarda Skubiç’in harika kafa pasını kafasıyla tamamlayan Jahoviç çıktı sahneye ve beraberlik golümüzü atan isim oldu.

Sonrasında dakikalar 82’yi gösterirken sakatlanan Miloseviç’in yerine giren Fofana’nın ceza sahası içerisinde oluşan karambolde savaşçı ruhu ortaya çıktı, öyle mücadele etti ki gol için belki 3 kez vurulan top bir türlü gol olmak istemese de sonunda öyle bir vurdu ki 3 puanı Konyasporumuz’a kazandıran altın gol oldu.

Bu galibiyet, evimizde oynadığımız ilk yarının son maçında güçlü bir rakip karşısında gerçekten çok değerli bir galibiyet oldu. Taraftarı en çok mutlu eden ise kuşkusuz o savaşçı ruhtu. Forma giyen herkesin sergilediği futboldan ziyade mücadeleci görüntüleri taraftarı mest etti.

Son haftaya Akhisar deplasmanında giriyoruz. Umarım güzel bir netice ile ayrılırız.

Maç sonu basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman’ın fiziksel güçlerinin henüz yeterli olmadığını söylemesi ve ‘ Taraftarlarımızın ve camiamızın daha önce iki kez katıldığımız için Avrupa Kupalarını istemeleri gayet normal. Bunun tadı damaklarda kaldı. Biliyoruz. Ama şimdiden böyle bir hedef koymak ve göstermek biraz acelecilik olur. Fiziksel olarak tam anlamıyla hazır değiliz. Önümüzdeki süreç bizi nereye götürecek hep birlikte göreceğiz” demesi çok önemliydi.

Ligin ikinci yarısı için şimdiden planlarının ipuçlarını veriyordu doğrusu..