Akhisar kendi evinde kazanmak veya en azından kaybetmemek için Konyaspor ise hedeflerini gerçekleştirmek ve ilk yarıyı üç puan alarak kapatmak isteğiyle sahadaydı.

Maçın başlamasıyla baskılı bir oyun ortaya koyan Konyaspor Traore’nin ara pasında Ömer Ali’nin kaleciyi de geçip vurduğu topa defansın çizgide müdahalesi olmasa maça galip başlayabilirdi.

Maçın ilk 30 dakikasında topla oynama oranı %70 e %30 Konyaspor lehine gelişirken; Konyasporlu oyuncular topla buluşturmak için Jahoviç’i  Akhisarlı oyuncularda Elvis Manu’yu arıyordu ama her iki takımın savunmada almış olduğu tedbirler buna imkan vermedi.

30.dakikadan sonra oyunda dengeyi sağlamaya çalışan ve bunu önemli ölçüde gerçekleştiren Akhisar ikinci yarı oynanacak futbolun sinyallerini veriyordu.

34.dakikada Ömer Ali’ nin ceza sahasında vurduğu top Caner’in eline çarpıyor ve “VAR” a giden pozisyondan penaltı kararı çıkmıyor.

Konyaspor klasik oyun sistemine dönüyor kendi sahasında pas yapmaya ve yaslanmaya başlayınca cesaretlenen Akhisar’ın yoğun baskıları artmaya başlıyor. İlk yarıyı her iki takımda golsüz tamamlıyor.

İkinci yarı Konyaspor  kendi yarı alanında geri ve yan paslarla  rakibini cesaretlendiren bir futbol ortaya koyunca, bu kez Akhisar tüm hatlarıyla baskı uygulamaya başlıyor ve pozisyonlarda buluyor bana göre günün kahramanı Serkan sahneye çıkıyor Onur’un vurduğu topu harika bir kurtarışla bertaraf ediyor.

Akhisar’ın baskıları pozisyonların ardı ardına gelmesine sebep oluyor. Defans hataları da buna eklenince Serginho’ nun getirdiği topun gol olmaması Konyaspor’un bir puana şükretmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Oyuna geç alındığını düşündüğüm Yatabare’nin oyuna girdikten sonra Akhisar kalesini zorladığı anlarda ceza sahası içinde defans oyuncusunun elle müdahalesinin “VAR” a dahi gitmemesinin sebebini anlayabilmiş değilim.

Sonuç olarak; beraberliğe sevinmemiz gereken bir karşılaşma deplasmanda kazanılan bir puan olarak değerlendirmemiz gerekir. Maçı çok isteyen asılan Akhisar Serkan’ın devreye girmesiyle iki puan kaybetti diyebiliriz.

Gelelim Konyaspor açısından değerlenmeye, oynanan futbol zevk vermiyor ama bizim buna alışmamız lazım

Bunu bilerek hoca transferi yaptık.

Önemli olan maçı kaybetmek veya kazanmak değil şahsiyetli ve kişilikli futbol ortaya koymaktır.

Bazı futbolculara Konyaspor formasının bu kadar ucuz olmadığının hatırlatılması gerekir. Erken tatil havasına girmiş futbolcular, sözleşmesi yenilenmiş rahat olan arkadaşlar,  ikinci yarı kendinizi düzeltmezseniz bu şehre ve Konya’ ya ihanet edersiniz.

Eldeki kadronun yetersiz olduğu kesin, kulübü sıkıntıya sokmadan nokta transferlerle ikinci yarıya daha güçlü bir Konyaspor olabileceğine olan inancımız her zaman vardır.