Dün itibariyle seçim sürecine girmiş olduk. Yasaklar, uyulması gereken kurallar, kimler aday olabilir gibi birçok önemli konunun başlıklar halinde haberini de sayfa beşte verdik.

Siyasi partilerin ve biz seçmenlerin yapması gereken birçok kural var. Muhtarlarımızın da seçimini yapacağımız bu seçimlerde yenilerini de seçeceğiz. Konya’da o kadar çok muhtar adayı olduğunu görüyorum ki, şimdiden afişler bastırıp sokaklara asmaya başladılar.

Allah’tan muhtarlar seçim aracı ile meydanlara çıkmıyor diye de dua ettim. Düşünün mahallenizde 6 adet muhtar adayı var. Mahalle zaten küçük. Bütün adayların aracı var. Aman Allah’ım çekilmezler valla.

Birde ne den bu kadar çok muhtar adayı var onu da anlamış değilim dediğim de bir arkadaşım dedi ki, Asgari ücret maaşları var, birde silah ruhsatı veriliyor. Eskiden sadece silah ruhsatı almak için aday olunurdu şimdi maaş için aday oluyorlar diye konuştu.

Mantıklı… İnsanlar silah ruhsatı alıyor, maaş da var. Bir de mekan veriyor belediyeler. Yedikleri önün de yemedikleri ardında ohhh gel keyfim gel…

Konya Selçuklu ilçesinde bir mahalleye en az 10 adayın olduğunu söylemek bu imkanların insanlarda ne kadar iştah kabarttığını gösteriyor olsa gerek.

Selçuklu ilçesindeki mahalle sayısını bilmiyorum ama en az 100’dür. Bin tane muhtar adayı. Yapılacak masrafları gözden geçirdiğiniz zaman çok ciddi paralar harçalayacaklar…

Seçim ekonomisi dediklerini de bu olsa gerek. Muhtarlar, siyasi parti adayları bol bol para harcayacaklar. Bu da kimlerin işine yarayacak matbaa sektörünün işine yarayacak.

Bir milletvekili adayının en az 200 bin lira harcadığını düşünecek olursak muhtarlar, bağımsız adaylar paralar havada uçuşacak….