Kar yağdı, hava temizlendi. Çevre temizlendi ve en önemlisi Konya temizlendi. Kar yağışının yaş farkı gözetmeksizin her kesimi nasıl mutlu ettiği gözlerinden okunuyor.

Nefes alırken, o kirli havadan eser kalmadığını hemen anlayabiliyoruz. Tertemiz bir hava yani şehrin havası değişti. Çevre yer yüzünü bembeyaz bir örtüye büründü. Üzerinde barındırdığı bütün pislikler yerin altına indi.

Toprak ana çektiği pislikleri öğütüp yok edecektir. Yani kar kalktığında tertemiz bir toprak olacaktır. Havamız tertemiz olacaktır. Bütün bunların yanında bol bereketli bir yıl olacaktır.

Tohum toprakla buluşmuş ve kar bekliyordu. Toprağı yırtmasında çok önemli bir rolü üstlenen kar tohuma destek oluyor. Hepsi bir birini kovalıyor. Kar yağışı verimin rekoltesini yükselttiği gibi kalitesini de artıyor. Ürün bol olursa çiftçi de kazanıyor bir tüketicilerde kazanıyor.

Birde kar yağışını eğlenceye dönüştüren gençliğimiz var. Okullarında tatil edilmesi ile birlikte miniklerimiz sokaklara çıkıp karın tadını çıkartıyor.

Böylesine büyük bir kar yağışı en son 4 yıl önce olmuştu. 4 yıl önce yağan kar, 4 hatta 5 hafta kalkmamıştı. Bu kar yağışının da devam edeceğini ve uzun süre kalkmayacağını düşünerek tadını çıkartmak gerekir.