Bugün gazetemizin 10 kuruluş yıldönümü. Nice zorlukların yaşandığı, doğruluk ve dürüstlükten ayrılmadan, bölge halkının gözü kulağı olma yolunda tabiri caizse tırnaklarla kazınarak katedilmiş uzunca bir zaman, koskoca bir yol.

Rabbime binlerce şükür ki hem dostlarımızın hem sevenlerimizin hem de bizlerin alnını arşa değdirecek kadar dik bir on yıl. Tabi ki bu başarıda en büyük pay bizlere inanan ve yanımızda olduğunu her daim hissettiğimiz okurlarımız başta olmak üzere maddi manevi her türlü desteğini esirgemeyen kıymetli büyüklerimizin, hasretlerini desteğe dönüştüren ailemizin ve gecesini gündüzüne katarak Rasyonel Haberi marka haline getiren mesai arkadaşlarımın olmuştur. Hep yanımda olan On'lara ayrı ayrı en kalbi teşekkürlerimi sunmayı borç biliyorum. 

Bugün, hayata geçişi daha dün gibi hafızamızda, gözlerimizin önünde olan Rasyonel Haber Gazetesi’nin koskoca on yılı başarıyla geride bırakmış bölgemizin basın çınarları arasında ki yerini almış olmasının gurur ve mutluluğunu yaşarken, bizi Ankara'ya taşıyan gözbebeğimizin bünyemize katılmak üzere olan Ulusal Radyo ve Televizyon ile daha da büyüyeceği müjdesini sizinle paylaşmak isterim. Konya'dan doğan ve sizlerin destekleri ile muhteşem bir on yıla imza atan gazeteniz kısa bir süre sonra Ulusal radyo ve televizyonu ile tüm Türkiye'nin gözü kulağı olacaktır.

Gazetecilik mesleği zor meşakkatli ve fazlaca özveri isteyen bir meslek. Sizinle geçen on yılımızı ve gelecekte ki planlarımızı paylaştığım bu yazımı kaleme aldığım esnada Dedem Hacı Ahmet Ünlü'nün vefat haberini aldım. Ailemizin çınarı dedeme Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah. Bu yüzden de Ankara'dan memleketim Ermenek'e cenazeye yetişebilmek üzere yola çıkmak için yazımı şimdilik noktalıyorum.

Ölümlü dünyada geride bırakabileceğimizin iyi bir itibar ve kalıcı eserler olduğunu hatırlatarak saygı ve muhabbetler sunuyorum.