Seçimlere sayılı günler kaldı ve adaylar deyim yerinde ise harıl harıl çalışıyorlar. Gönül belediyeciliğinin adeta resmini çiziyorlar... Adaylar meydanlarda ne konuşuyor? Halka ne vaatte bulunuyor? Bütün bunları dinleyen vatandaşlarımız 31 Mart sabahı sandığa gittiğinde kararını verecek ve oyunu kullanacak.

Sandıktan demokrasinin çıkacağı kesin. Vatandaşlar güvenli bir ortam da sandığa gidip önümüzdeki 5 yıl yerelde kendilerini yönetecek insana oyunu verecek. Şehirler için yapılacak olan ve meydanlarda verilen sözlerde bir bir hayata geçirilecek...

Konya için Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay haricinde proje açıklamayan belediye başkan adayı da bulunmuyor. Büyükşehir'in her ilçeye projesinin bulunduğunu biliyoruz. İlçelere yapacağı yatırımların haricinde ilçe başkanları neler yapacak merak konusu...

Örneğin, Meram, Selçuklu ve Karatay Belediye Başkanları çıkıp, "Bizler koltuğu dolduracağız. Yatırımları, projeleri Büyükşehir yapacak biz takip edeceğiz" demeyeceklerine göre, mutlaka onların da projeleri bulunuyordur.

Meram, içerisinde hiçbir resmi dairenin kalmadığı köy görünümlü bir belediye olarak kalacak mı? Hızlı Tren Garı, Sağlık Müdürlüğü binası, Eğitim Araştırma Hastanesi gibi birçok resmi kurum Meram'dan kaçtı ya da kaçırıldı.

Şimdi diyeceksiniz ki, Üniversite ve Tıp Fakültesi var. Evet, nedense bütün ilçelerde var. En azından şunu biliyoruz, ufku geniş, tecrübeli bir isim Mustafa Kavuş var.

Başkan Kavuş'un önemli sayısız projesinin bulunduğunu tahmin ediyorum. Meram'ı şahlandıracak, yeni bir vizyona kavuşturacak ve geleceğe daha yaşanabilir bir Meram oluşturacak.

Karatay'da son dönemde yaptığı yatırımlarla hızla büyüyor ve büyümeye de devam edecek. Yatırım alanları çok fazla. Her alanda yatırımı kabul eder.

Selçuklu da çıta çok yüksek. İnsanlar daha büyük yatırımlar bekliyor. Şunun bilinmesi gerekir ki, her üç ilçe belediye başkanı da güzel işler yapacaktır umut ediyorum.