Allah’ın selamı ve bereketi üzerinize olsun değerli okuyucularım!

Dört Martta çıktığımız umre ziyaretinden dün itibarıyla döndük, Allaha cc sonsuz şükürler olsun.

İlk aldığım soru: Yeni Zelenda saldırısını duydunuz mu? Şeklinde idi.

Geçen Cuma günü adı geçen ülkede iki camiye yapılan saldırıda elli Müslüman öldürülmüş gelince duyduk.

Bu hunharca saldırıdan son derece üzüntü duydum, Allah cc ibadet ederken öldürülen masum kardeşlerimize rahmet eylesin.

Katillere gelince onlara umrede aldığımız nebevi terbiye sonucunda beddua edemiyoruz. Allah Teâlâ ve tekaddes hazretleri onlara iman ve İslam nasip eylesin, diyoruz.

Uhut savaşı sırasında yüce peygamberimizin amcası hazreti Hamza düşmanlara saldırı için dereden geçerken tökezleyip düşüyor. Bundan yararlanan ve takipte olan Ebu Süfyan’ın karısı Hind’in Vahşi adlı kölesi mızraklarını arka arkaya fırlatarak vücudunu delil deşik ediyor. Ardından karnını yararak ciğerini çıkarıyor, Hind bu ciğeri dişliyor ve kulak burun gibi organlarından gerdanlık yaparak boynuna takıyor.

Bu arada efendimizin bir dişi şehit oluyor, kendisine benzeyen Mus’ab bin Umeyr şehit ediliyor. Peygamberimizin zırhı kılıç darbeleriyle parçalanıyor ve bu parçaları kemiklerinden sahabeler dişleriyle çıkarmaya çalışırken dişlerini kaybedenler oluyor.

Uhut dağı seslenerek: ya Muhammed bana gel, diyor ve yarılarak sırtını yaslayacağı bir korunak oluşuyor. Buradan sağa sola savrulan ashabına: ben Muhammedim, Allah’ın resulüyüm, ölmedim, diye seslenen yüce peygamberimizin sesini duyan bütün ashap tekrar toparlanıyor.

Bu arada Cebrail aleyhisselam gelerek: ey Muhammed Allah’ın selamı var, senin durumunu görüyor, dağlar meleğini de benimle gönderdi, istersen uhut dağını bu düşmanların üzerine geçirip hepsini helak edeyim, dedi. O ise: hayır ya Cebrail, bunlar bilmiyorlar, Onların asla helakını istemiyorum, hidayetlerini talep ediyorum, buyuruyor.

İşte âlemlere rahmet olmak budur. Zira Allah cc onun için: “Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiya 107) buyurmuştur.

Diyorum ki; eğer insanlar Allah’ın bütün insanlara rahmet olarak gönderdiği hazreti Muhammed Mustafa’nın (sav) 63 yıllık hayatını okusalardı aklı başında olan hiçbir insanoğlu imansız kalmazdı.

Yeni Zelenda ve benzeri saldırılar İslam’ın ve Müslümanların engin coşkusunun ve insanlığa yayılmalarının bir korkusundan ibarettir.

Ama korkunun ecele faydası da yoktur.

Bu zalimlerin de Vahşi gibi bir gün iman etmelerini Allahtan diliyor ve saldırıyı bütün kalbimizle lanetliyoruz.