Dünya’nın kabadayısı Amerika; esip gürlemeye devam ediyor. 40-50 yıldır, İran ile hırlaşıp duruyor. Isıracak köpek, affedersiniz dişini gösterip, durmaz.

İran; Ortadoğu’da çıbanbaşı…!

Sahi, İran rejimini kim kurdu?

Humeyni; ABD ‘de özel eğitilmiş, İslam dışı yoz bir din anlayışı ile hamuru yoğrulmuş; fitne ile İslam’a ve Müslümanlara zarar vermek için yetiştirilmiş bir proje adamıdır.

Bizde de 15 Temmuz ve öncesi, aynı senaryo ile uygulanmaya çalışılmış, görünürde başarılı olamamışlardı. Ilımlı İslam ile 40 yıl hamuru yoğrulan sözde vaiz birisi, düzmece oyunlarla ABD’ ye götürülmüştü. ABD’ de yaklaşık 20 yıldır hazırlanan sözde imam; İran gibi benzeri bir yapı, ılımlı İslam anlayışı ile ülkemize dönerek kainat imamı olmasını malum çevreler ne kadar da istemişti. İslam’a asırlardır hizmet eden bu necip milleti, böyle bir fitne ve tehlikeden Mevlam korudu.

Olayların benzerliği, bizlere fikir ve bakış açısı sunması bakımından önemli olduğunu düşünüyorum.

Amerika; İslamsız, bozulmuş, tahrif edilmiş bir din anlayışını empoze etme derdinde…

Ilımlı İslam da bu çalışmaların bir parçası…

Ülkemizde 90’lı yıllarda hayat bulmaya başlayan bu proje malum grubun himayesinde olmasına rağmen rafa mı kalktı? Hayır. Sinsi sinsi, proje tıkır tıkır işliyor.

Mevzumuza yeniden dönmek istiyorum. İran ile ABD hiç savaştı mı?

İran, emperyalist ve Siyonist düzenin kullandığı bir maşadır. Uzun yıllar Irak ile savaştı, Suriye’de hatırı sayılır gücü ve destekçisi var. Maksat Sünni Müslümanlara madden ve manen darbe indirmek.

“Uranyum zenginleştirme” hırlama, dalaşma kılıfıdır. Görünürde yıllardır uygulanan ambargolar var. Netice, İran rejimi ile var olmaya devam ediyor.

Afganistan, Irak, Libya, Tunus, Mısır, Suriye, Yemen, Filistin… niçin kan gölü, hiç düşündünüz mü? İslamsız bir dünya için Siyonist ve emperyalist sistem bu ülkelerdeki maşaları aracılığı ile Sünni Müslümanlara kan kusturmaya devam ediyor.

İslam’ın son kalesi olan Türkiye, onların kapsama alanından hiç çıkmadı. Oyunlar sinsi ve derinden devam ediyor.

Siz bakmayınız, ABD’nin İran’a hırlayıp, gürlediğine. Onlar kanka, proje ortağı…

Savaş; hak ve batılın savaşı, İran hiçbir zaman hakkın yanında olmadı. İran; lafta her gün İsrail’e füze yağdırıyor, haritadan sileceğini haykırıyor. Gerçekte olan nedir? Irak’ta, Suriye’de, Yemen’de Sünni kıyımına devam etmesi.

Hasıl-ı kelam; İran, Siyonist ve emperyalist düzeninin gayr-i meşru çocuğudur. ABD’nin Ortadoğu’daki çıbanbaşıdır. Biz,  olup bitenlerden ders almak mecburiyetindeyiz. Esas oyun, bizim üzerimize üzerimize…!

Ey Allah’ım; hepimize basiret ve şuur ver ki hakkı hakikati görebilelim.