VALİ TOPRAK BÜYÜK BİR DEĞER

25 yıldır bu sektördeyim ve Konya'nın tarihini, turizmini, sanayisini, eğitimini çok çok iyi bildiğimi düşünürüm. Yaşanan gelişmelerden haberdarım. Verilen sözlerin hangisinin yerine getirilip getirilmediğini çok iyi biliyorum. Takip ediyorum ve takipçisi de olmaya devam edeceğim...

Belediye Başkanlarının verdikleri sözleri ve yaptıklarını bildiğim gibi verilip de yapılmayanları da biliyorum. Bu şehrin bir yerine üst geçit veya alt geçit yapılması gerektiğini düşünüyorsam  gazetedeki haberler ve yazılarımla gerekli uyarıyı yapıyorum.

Dikkate alınıp alınmadığı ile ilgili hiçbir egom bulunmuyor. Hani yazdık, bir cevap gelmedi. Kimse gazetecileri de ciddiye almıyor gibi bir tutum içerisine girmiyorum. Girmeyeceğim de!...

Ben yazmakla mükellefim. Yazar ve bu şehrin ihtiyacı olduğunu vurgularım. Yapılmazsa tekrar yazarım. Yaparlarsa takdir eder, yapmazlarsa da eleştiririm. Çünkü benim istediğim bu şehrin kazanımı olacak. Bu şehirde yaşayan insanların hayatını kolaylaştıracak...

Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış atasözünü dibine kadar yaşamış biriyim. 25 yıl önce Büyükşehir ve Merkez ilçe Belediye Başkanları kimdi? sorusunu birçok insan belki hatırlamakta bile zorlanır. Kovuldum, yeniden geldim. Ama kovanların hiçbiri bugün yerinde yoklar. Olmayacaklar da. Dönemleri bitti çünkü...

Uzun zamandır köşe yazısı yazmayarak büyük bir tembelliğin içerisinde olduğumu biliyorum. Fakat bundan sonra köşe yazılarıma devam ederek, tembelliği bir kenara bırakıp yeniden bu şehre yapılması gerekenleri kaleme alacağım. Yetkilileri uyaracağım. Yapılması gerekenlerin bu şehrin kazanımı olacağını bilmelerini sağlayacağım.

Bugün ki, yazım da Sayın Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ı kaleme almak istiyorum. Bugüne kadar hizmet eden bütün valilerin bu şehre hizmetlerinin bulunduğuna inanıyorum. Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Birçoğu ile mesaim olan Konya Valilerinin içerisinde Konya için değer, kaybedilmemesi gerekir dediklerim de mutlaka oldu.

Fakat bugün ki Valimizin bu şehrin son değeri olduğunu, şehir acısından büyük ama çok büyük bir kazanım olduğunu hatta ve hatta kusursuz olduğunu söyleyebilirim. Sayın Valim ile toplantılarda denk geliyoruz. Dersine çalışıp geliyor. Kulaktan duyduklarını değil, okuyup öğrendiklerini konuşuyor. Gidip gördüklerini, yaptığı incelemelerin tespitlerini konuşuyor.

En fazla değer verdiği konuların başında ise, sıralayacak olursak eğitim geliyor. Bir ülkenin, şehrin eğitimle değer bulacağını çok iyi biliyor. Birçok toplantıya eğitim toplantılarına katıldığı için katılmadığını görmek, eğitime verdiği önemi anlamak gerekir.

Sonrasında sanayileşme ve üretmeye yönelik faaliyetlere katılıyor. Sanayicinin, üreticinin devlet tarafından desteklenmesi konusundaki faaliyetlere katılıyor. İlçeleri geziyor. Sivil Toplum Kuruluşları ile görüşüyor. Sorunları tespit ediyor ve çözümü noktasında neler yapılması gerektiğini ilgili müdürlükler ile çözüme kavuşturma gayreti içerisinde oluyor.

Uzun lafın kısası:

Konya sizi seviyor. Sizin de Konya'yı ve Konyalıyı sevdiğinizi düşünüyorum. Bu şehre yapacağınız her hizmetin bir gün gelecekte, tarih sayfalarında yer alacağına inanıyorum. Başarılı bir yönetim anlayışınız, halktan biri oluşunuz, kopuk değil, barış içerisinde çalışma ortamı üretiyor olmanız bizleri ve benim gibi düşünenleri mutlu ediyor.

Kolay gelsin. Allah mahcup etmesin sayın Valim...