4-5 aylık dönemde yerel seçimle yatıp, kalktık. 2023 hedeflerine ulaşabilmek için yatacak, dinlenecek vaktimiz hiç yoktu.

Ekonomi gemisi su almaktaydı…

Akdeniz çok sıcaktı…

Yerel seçimlerde süreç uzayınca, tüm kabine İstanbul’a mitili atmıştı. Esas yapmaları gereken görevlerini ikinci, üçüncü plana atınca; çözüm bekleyen sıkıntılar, daha da katmerli hale geliverdi.

Anlayacağınız arabanın tekeri patlamış; tamir edip, yola revan olmak dururken; istikamete gitmek yerine, ters yönden gelen araçlara otostop çekilmiş, meçhule bir yolculuk yapmak durumunda kalınmıştı.

Yerel seçim beka meselesi haline dönüştürülmüş, hükümetin ajandasında olması gereken öncelikler, seçim sürecine heba edilmişti.

Bayram sonu itibari ile hava olaylarındaki ani değişimler; sel, heyelan, dolu v.b. doğal afetler ile ciddi kayıplar ve yıkımlar olmuş, lakin devlet erkanı ve tüm yerel yöneticiler İstanbul’a mitili attıkları için doğal afetlerde etkili ve zamanında tedbirler alınması ve yaraların sarılması hususunda sıkıntılar ortaya çıkmıştı.

Devlet; tüm enerjisini İstanbul odaklı kullanınca, ikinci bir seçim toplumun gereksiz yere gerilmesine, şu ekonomik darboğazda israfın körüklenmesine etken olmuştu.

Emperyalist sömürü düzeni; Akdeniz ve Ortadoğu’da yeni hesaplar peşinde iken biz oy saymakla günler geçirdik.

Daha sonra yeni bir seçime karar verildi.

Seçim; geçim derdinin önüne geçmişti.

Milletimiz bütün bunların hesabını sandıkta kesti.

Sandıkta dedi ki:

Lütfen! Devletimizin tüm imkanlarını çarçur etmeden yatırıma, üretime aktarınız.

Adaleti tesis ederek, milletin tamamını kucaklayınız.

Kutuplaştırmayınız, ayrıştırmayınız.

Ülkemizin ve milletimizin önceliklerini dikkate alınız.

Mağdur edebiyatı yapıp, yeni mağdurlar ortaya çıkarmayınız.

Milletin sözünün üstüne, söz söylemeyiniz.

O kadar zaman kaybettiniz ki 4-5 ayı yerel seçim süreci ile heba ettiniz.

Bir an önce ekonomiye odaklanınız.

Milli güvenliğimize tehdit oluşturan iç ve dış tehditleri görerek, etkili önlem alınız.

S-400 alımından asla vazgeçmeyiniz.

Yerli ve milli savunma sanayisini canlandırıp, dışa bağımlılıktan kurtulmak, emperyalist sömürü düzenine verilebilecek en güzel cevaptır.

Bir de en son olarak, bebek katilinden medet ummak toplumun vicdanını yaralamış, bunu sandıktaki hesaba dahil etmiştir.

Hasıl-ı kelam; vakit birbirimizle hesaplaşma zamanı değildir. Ekonomiye ve dış politikaya odaklanma vaktidir. Kaybedilen zamanın doğru politikalarla telafi etme vaktidir.

Yapılan yenileme seçiminin;  ülkemize hayırlar getirmesini, kardeşliğe, milli birlik ve beraberliğe katkı sunmasını can-ı gönülden diliyoruz.