Teknolojinin hayatımızı ablukaya alması, internetin yaygın kullanılmaya başlanması neticesinde üretilen bilgi, belge, doküman, devletin işleyişi ile ilgili her türlü yazışma, belge… kağıt tasarrufu da düşünülerek elektronik ortamda kullanılmaya başlanmıştı.

***

Faturalardan tutunuzda, dilekçelerimize kadar her ne varsa e- fatura, e- dilekçe, e- imza, e- devlet… tabirleri ile kağıda küreğe dokunmadan; önceden aylarca süren işlemler, saatler içerisinde internetin getirdiği avantajla lehimize güzellikler sunmaktadır.

Kağıt maliyetlerindeki hızlı artış, e- belgelerin getirdiği avantajlar da düşünüldüğünde, sıcak sıcak basılan gazetelerin ilerleyen günlerde e- gazete olarak yaygınlaşacağı bir hakikattir.

Yaklaşık 4,5 yıldır köşesinde yazdığım, Rasyonel Haber Gazetesi bir haftadır; yayın hayatını basılı olarak bitirdiği, nokta koyduğu yerden e- Rasyonel Haber olarak devam kararı alarak sektöründe ilklere imza atmaya devam etmektedir.

***

4 sayfalık, e- gazete olarak yayın hayatına giren e- Rasyonel Haber; başta Konya merkezli olmak üzere, ulusal boyutta halkın ve haklının sesi olarak basın anlayışındaki çizgisini bozmadan, özgür haber alma ihtiyacını karşılama adına ismi gibi rasyonel bakış açısı sunmayı ilke edinmiştir.

e- Rasyonel Haber; ilk olması özelliği ile sektöre farkındalık sunarak; ağaçlara uzanan el olmadan, akıllı telefonumuza, bilgisayarımıza her gün misafir olacağı aşikardır.

***

Konya’nın hoşgörü ikliminde hayat bulan Rasyonel Haber; bundan sonra e- Rasyonel Haber olarak sizlerle olmaya devam edecek…

Biz de yeni yüzü ile e- Rasyonel Haber’e, e-yayın hayatında başarılar ve hayırlı olmasını diliyoruz.