DUALAR SANA SAYIN LEYLA ŞAHİN USTA

Geçen hafta cuma günü, telefonumu tanımadığım bir numara ısrarla arıyor...

Açtığımda numaramı bir dostumdan aldığını söyleyen bir kişi;

"Sadrettin Bey benim kızımı 4 yıl önce 12 yaşındayken elektrik çarptı. 4 yıldır Konya ve Mersin’de tedavi sürecini elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum, fakat benim çocuğumun tedavisi Ankara’da ... Hastanesi'nde yapılması gerekiyor ama bir türlü randevu alamıyoruz. Çocuğum gözümün önünde eriyip gidiyor. Ne olur bana yardımcı olun!” feryadı ...

Bir babanın böylesine acı dolu feryadını duyunca içim parçalandı. Hızlı bir şekilde, kim varsa aramaya başladım.

Fakat nasıl bir hastane ise burası gerek yoğunluktan gerekse pandemiden dolayı randevu almak imkansız. Kimi aradımsa, red cevabı alıyorum.

Evladına bir umut kapısı arayan o babaya "Randevu ayarlamayamadık" diye nasıl dönecektim?

Benim de iki evladım var. O babanın ve kızımızın yüzünü gülümsetmeli, bu işi çözmeliydim.

Sonra,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı kıymetli vekilimiz Leyla Şahin Usta geldi aklıma birden. Kendisinin Konya’da Tarım Bakanı ile bir programda olması münasebeti ile danışmanını aradım. Danışman kardeşimiz Hakan Beye durumu izah ettim ve bu konuda yardımcı olmasını rica ettim.

Karşımda “Abi ne demek, ne ricası? Bizim görevimiz bu" diyen bir danışmanı görünce çok şaşırdım.  Birden aklıma vatandaş aradığı zaman "Ne var kardeşim? Yine niye aradın?" diyen danışmanlar geldi... Hepsini gördük duyduk. Neler neler ...

Neyse fazla uzatmadan, Hakan Bey kardeşim birkaç saat içerisinde bana 5-6 defa geri dönerek randevuyu halletti. Beni 5-6 kere aramasından anladım ki,  söylediği gibi vatandaşın işini yük gibi değil gerçekten görevleri olarak içten bir şekilde yapıyorlar.

Netice sevgili okurlarım, bu Sadrettin kardeşiniz ne Vekiller ne Başkanlar ne Bakanlar gördü...

İşimiz gereği halktan gelen talepleri, halkın gördüğümüz problemlerini, her daim çözmeye , çözüm mercilerine iletmeye çalıştık.

Zaman zaman da bunlarla ilgili birçok yazılarımız oldu.

Her defasında 'halkın vekili' olun diye uyardık.

Bir  tarafta Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halktaki kredisini, halk nezdinde tüketen vekiller bir tarafta bu krediyi çoğaltan vekiller...

Net bir şekilde gördüm ki Leyla Hanım bu krediyi tüketenlerden değil...

Leyla Şahin Usta hanımın geçmişine gittiğimizde de, hayatı hep mücadelelerle geçmiş, 28 Şubat sürecinde dimdik ayakta, en ön saflarda mücadele veren bir kişi olduğunu görüyoruz.

Gücünü koltuğundan değil, inancından aldığı bariz bir şekilde görülüyor.

15-16 Yaşındaki kızımız ve kızına deva arayan o babanın duası ve böyle binlerce dua....

Kıymetli vekilim riyadan uzak bir kişiliğe sahip olduğu için bunları yazmış olmama şu an kızdığına eminim. Fakat vekilime ve danışman arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda ben de, marifet iltifata tabiidir sözüne istinaden teşekkürlerimi iletiyorum.

Bir kez daha gördük ki danışmanlar, bir vekili isterse vezir, isterse rezil eder.

O yüzden danışman kadroları çok iyi seçilmelidir.

Tabi öncelikle halkın iyiliği gibi bir düşünceniz varsa..

"Benim danışmanımın suçu" diyerek, iş görmezliğinizin suçunu danışmanınıza atmakla bu işler bitmiyor!

Bizler atın sahibine göre kişnediğini bilen insanlarız. Bundan sonra Leyla ablamızı daha da yakından takip edip, ortaya koyduğu güzel işleri inşallah sizlere aktaracağım. Sağlıcakla kalın..