Cesaret; bir kimsenin kendinden emin bir şekilde sergilemiş olduğu tavır ve davranışlardır.

“HOŞGÖRÜ” yazı dizisi ile dün ilk yazımı, Rasyonel Haber Ailesi için yazmaya karar verdim. Rasyonel Haber İmtiyaz Sahibi saygı değer Sadrettin SORANLAR Beyefendi ile iftar yemeğinden sonra, daha öncede zaman zaman bana söylediği “yazmaz mısın?” sözü bendeki yazma fikrini o anda kafamdaki soru işaretlerini bir kenara koyarak, yazarak paylaşmak arzusu cesaretini tavan yaptırdı. Eve gidince kısa bir zaman zarfında ilk yazımı “HOŞGÖRÜ” olarak belirledim ve yazdım. Kalbimden ve zihnimden geçen duygu ve düşüncelerimi , lafı uzatmadan, sündürmeden siz okuyucularımıza kısa öz bir şekilde, halis ve samimi olarak “UZUN LAFIN KISASI” köşeşinde  İnşaallah bundan böyle Rabbimin inayetiyle faydalı, eğitici paylaşımlarda bulunma arzusundayım.

Cesaret gibi bir meziyet , insanlarda var olan kabiliyetin zuhur etmesi, kendini gerçekleştirmesi için fırsat kapılarını aralaması için bir kilittir. Bilgi ile cesaret bir arada olduğu zaman başarı merdivenlerini çıkmak, istenilen hedefe ulaşmak  mümkümdür. Zaman zaman öğrencilerimizde ve toplumun genelinde özgüven, cesaret eksikliğini görüyoruz. Bir şekilde bireylerin kendisini gerçekleştirmesi ,kendini aşması, zihnindeki ve kalbindeki esaret zincirlerini kırarak, cesaretini ilimle kuvvetlendirmesi kişinin, ülkemizin, ve tüm insanlığın menfaatine olan bir davranıştır.

Bilgili, donanımlı cesur bireyler ve gençler yetişmesi  arzusu olarak, muhterem bir büyüğümün uzun lafın kısası, veciz ifadeleri ile “Havada uçuşan şimşekleri yakalayacak, hizmet neferleri istiyorum”.

Cesur, saygılı, üretken bir nesil dileği ile.